Alen Halilović izbačen iz prvog tima HSV-a

Autor: ScSport.ba

HAMBURG - Hrvatski reprezentativac, Alen Halilović, ljetos je u transferu iz Barcelone stigao u HSV. Očekivao je da će biti glavna zvijezda u timu sa sjevera Njemačke, međutim sada je praktično izbačen iz prvog tima.

Halilović je nastupio šest puta u do sada, osam odigranih kola, ali je na terenu proveo tek 137 minuta. Bez postignutog gola i bez asistencije.

Posljednju utakmicu protiv Eintrachta dobio je priliku od prve minute, ali je na poluvremenu ostao u svlačionici, očito razočaravši trenera Markusa Gisdola koji ga je izbacio iz konkurenciju za sljedeću utakmicu u Kupu protiv Halleschera.

HSV je upisao sigurnu pobjedu od 4:0 protiv trećeligaša, a Gisdol je objasnio zašto je Halilović izostavljen.

“Igrali smo s dvojicom napadača, a na raspolaganju sam imao još dvojicu igrača koji mogu igrati na poziciji kreatora igre, pa nam nije trebao i treći.”

Čini se da je trener HSV konačno pronašao dobitnu postavu, a Halilović bi kako stvari stoje i u narednim mečevima mogao ostati na tribinama, ukoliko nešto ne promijeni u svojoj igri.