Bagarić svojim prvijencem razveselio Pecaru u derbiju Širokoga Brijega i Sarajeva

ŠIROKI BRIJEG - Utakmicom Širokoga Brijega i Sarajeva zaključeno je 1. kolo Lige za prvaka. Domaćini su u velikom derbiju slavili s 1:0, a gol odluke iz dosta dvojbene situacije postigao je Dražen Bagarić u 69. minuti i to samo dvije minute nakon što je zamijenio Ivana Barabana.

Josip Ćorić je na desnoj strani dočekao jedan ubačaj iz prekida, odigrao povratnu loptu na drugu vratnicu gdje se našao Bagarić i pospremio loptu u Pavlovićevu mrežu za veliko slavlje na Pecari.

Utakmica nije obilovala većim uzbuđenjima, jer onih kolosalnih prilika zapravo nije ni bilo. Najbolju u prvih 45 minuta imali su gosti kada je na isteku poluvremena Sarić šutirao iznad gola, a u nastavku utakmice veliku šansu imao je i Bralić za domaće u 56. minuti kada njegov udarac iz blizine zaustavlja Pavlović.

Kožul je u 88. minuti mogao udvostručiti prednost domaćih, međutim još se jedanput ispriječio vratar “Bordo” momčadi, pa je ostalo tih 1:0 zahvaljujući čemu je Široki Brijeg učvrstio treće mjesto i samim time povećao svoje izglede u borbi za Europu.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Sudac: Zoran Grbić (Prijedor). Utakmica 1. kola Lige za prvaka: Široki Brijeg – Sarajevo 1:0 (0:0). Strijelac: 1:0 Bagarić (69). Žuti kartoni: D. Ćorić i J. Ćorić (Široki Brijeg).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bandić – D. Ćorić, Barišić, Bralić, Kvesić, Begonja, Lončar, Zlomislić, J. Ćorić (od 80. Kožul), Baraban (od 67. Bagarić), Peko (od 67. Ćorluka). Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

FK SARAJEVO: Pavlović – Hodžić, Šofranac, Stanojević (od 77. Rahmanović), Mujakić, Crepulja (od 70. Kuzmanović), Bekić, Sarić, Mustafić, Halilović, Velkoski (od 84. Husejinović). Šef stručnog stožera: Husref Musemić.