BiH poklekla u drugom poluvremenu u Beču i ostala bez EP

Autor: ScSport.ba

BEČ - Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Austrije u Beču rezultatom 34:32 u posljednjem kvalifikacijskom susret za Europsko prvenstvo 2018. godine u Hrvatskoj, te je na taj način ostala bez smotre najboljih europskih selekcija.

Na samom startu utakmice Austrija je povela 2:0 nakon što je Prce promašio sedmerac za naše vodstvo, a potom smo izgubili loptu što su domaći brzo kaznili. Domaći su imali i 3:0 i 5:2, ali potom je uslijedila velika serija našeg tima od 0:5 i za tili čas rezultat je bio 5:8.

Posebno raspoloženi su bili naši krilni igrači na čelu sa Predragovićem, a razigran je bio i Panić sa vanjskih pozicija, te smo sve do 24. minute održavali prednost od tri gola. Tada su na scenu stupaju poljski suci i sa nekoliko vezanih, u najmanju ruku sumnjivih isključenja i Austrija je u 25. minuti poravnava na 15:15.

Kakav je bio sudački kriterij najbolje oslikava podatak da smo u prvom poluvremenu zaradili čak sedam isključenja, a Austrija je imala samo jedno i to tek u 29. minuti. Na odmor se otišlo rezultatom 17:17 uz četiri gola Panića i Predragovića, a isto toliko ja za domaće postigao Webber.

Drugi dio smo počeli sjajno sa dva gola Nujića i Terzića, imali smo i igrača više, ali u 36. minuti Austrija je izjednačila na 20:20. Ipak, izvanredni Panić je u tim trenucima igrao simultanku, a u 39. minuti nakon gola Terzića sa sedam metara imali smo opet “+2” (21:23) i igrača više u polju.

Uslijedilo je potom nekoliko tehničkih grešaka u napadu što su domaći znali da iskoriste i 15 minuta prije kraja nakon dugo vremena poveli su sa 26:25. Kriza se nastavila i u narednim napadima, te je već u u 46. minuti bilo 28:25 za Austriju, a deset minuta prije kraja vodili su sa 31:26 i sve je bilo gotovo.

Iako smo igrali sjajno prvo poluvrijeme i dobrih desetak minuta nastavka, do kraja smo doživjeli potpuni raspad i poraz rezultatom 34:32, a pored Španjolske na Europsko prvenstvo iz naše grupe se plasirala Austrija.

Marko Panić sa sedam golova bio je najbolji pojedinac u našim redovima, Mirsad Terzić je postigao šest, a Srđan Predragović pet pogodaka. Austrijance su predvodili Bilyk sa osam golova i Weber sa sedam.