Bosna Sema deklasirala Radničkog iz Lukavca – uzvrat samo formalnost

Autor: SportSport.ba

SARAJEVO - Bosna Sema je danas na stadionu Koševo deklasirala Radnički iz Lukavca sa čak 6:0 u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Na prvi gol se čekalo do 33. minute kada je Nihad Mujić pogodio za vodstvo sarajevskog tima od 1:0. Samo dvije minute kasnije, Haris Muharemović je udvostručio prednost Bosne Seme i postavio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice Radnički nije bio dostojan rival domaćinima, koji su uspjeli postići još četiri pogotka. Prvo je na 3:0 u 50. minuti povisio Alden Vladavić, da bi potom u finišu Bosna preko Bajre Spahića (82.), Mirsada Đedovića (85.) i Harisa Muharemovića (87.) stigla do uvjerljive pobjede od 6:0.

Revanš meč ova dva kluba igrat će se narednog tjedna, a već se sa sigurnošću može zaključiti da će Bosna Sema izboriti četvrtfinale Kupa BiH, što će biti najveći rezultat ovog kluba u kratkoj povijesti.

Bosna Sema – Radnički 6:0 (Mujić 33′, Muharemović 35′, 87′, Vladavić 50′, Spahić 82′, Đedović 85′).

BOSNA SEMA: Poračanin, Tahiri, Sinanović, Muharemović, Đedović, Varatanović, Mujić, Ćatić, Vladavić, Palić, Dudo.

RADNIČKI: Smajić, Bektić, Jahić, Kuduzović, Kasumović, Ćosić, Aljukić, autović, Saletoić, Salihović, Memić.