Bugari igrali koliko im je trebalo i sigurno eliminirali prvaka BiH

ŠIROKI BRIJEG - U uzvratnom susretu 3. pretkola Europske lige Zrinjski je na Pecari remizirao s Ludogoretsom 1:1, te su se Bugari ukupnim rezultatom 2:1 plasirali dalje.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, a prvu je imao Bilbija samo što se krenulo s centra, ali je s distance šutirao preko gola. Nakon toga igralo se nešto mirnije, a nakon lijepe akcije bugarski tim je imao odličnu šansu preko Keserua u 16. minuti, ali je napadač gostiju šutirao preko gola, javlja ScSport.ba.

Osam minuta kasnije desio se trenutak odluke. Poslije akcije po desnoj strani Keseru je šutirao, lopta je pogodila Jakovljevića i prevarila Soldu za 0:1 i jasno je bilo da Zrinjski nema snage da do kraja postigne tri gola.

Misidjan je imao veliku šansu nakon greške Kadušića u 43. minuti, ali Soldo je sjajno zaustavio njegov udarac s nekoliko metara.

U nastavku je Slišković pokušao izmjenama promijeniti tok igre, ali uzaludni su bili pokušaji Mostaraca. Wanderson je na drugoj strani u 69. minuti imao veliku šansu kada se našao sam ispred Solda, ali prvo je spasio Stojkić, a nakon drugog pokušaja i Jakovljević s gol linije.

Dvije dobre šanse Zrinjski je imao deset minuta prije kraja. Prvo je Renan obranio udarac glavom Bilbije, a zatim je Jović zamalo zakasnio nakon kornera i gužve u petercu. Ipak, u 90. minuti golman gostiju Renan je napravio veliku grešku što je Bilbija iskoristio da poravna za 1:1 i častan orpoštaj Mostaraca od Europe.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion: Pecara. Sudac: Bas Nijhuis (Nizozemska). Gledatelja: 4.300. Utakmica 3. pretkola EL: Zrinjski (BiH) – Ludogorets (Bugarska) 1:1 (0:1). Ukupno: 1:2. Strijelci: 0:1 Keseru (24), 1:1 Bilbija (90+2). Žuti kartoni: Barišić, Šovšić (Zrinjski), Campanharo (Ludogorets).

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Čirjak, Stojkić, Todorović, Jakovljević, K. Stanić (od 61. Filipović), Rustemović, Šovšić (od 46. Jović), Kadušić, Bilbija.

LUDOGORETS: Renan, Cicinho, Natanael, Campanharo (od 90. Nedyalkov), Dyakov, Keseru, Moti, Marcelinho, Wanderson, Rafael Forster, Misidjan.