Čudesan Karlovićev meč i pobjeda uz 75 as servisa nakon 42 gema u petom setu

Autor: Sportnet.ba

MELBOURN - Ivo Karlović i Mirjana Lučić-Baroni prošli su u drugo kolo Australian Opena dok se Ivan Dodig oprostio na startu. Posebno dramatičan meč odigrali su Karlović i Horacio Zeballos, a hrvatski tenisač slavio je s 22:20 u petom setu...

Malo tko je mogao pretpostaviti da će Ivo Karlović i Horacio Zeballos ponuditi takvu dramu. Nakon gotovo pet i pol sati igre Karlović je otišao do pobjede, izgubio je prva dva seta, ali onda se vratio i slavio u petom setu s čudesnih 22:20.

U ovom meču Karlović je pogodio 75 as servisa, ostao je na tri asa od svojeg osobnog rekorda iz Davis Cupa, a tijekom meča samo jednom je izgubio servis i to u drugom setu. Osim toga dopustio je tek četiri break prilike Zeballosu dok je hrvatski tenisač iskoristio njih četiri od devet.

Prvi set izgubio je u tie-breaku s 8:6 nakon što je Zeballos iskoristio tek četvrtu set loptu da bi ušao u probleme u drugom setu koji je u finišu izgubio sa 6:3.

Međutim u trećem setu Karlović se probudio, počeo igrati bolje i nakon što je dobio set sa 7:5 te spasio dvije break lopte na startu četvrtog seta, potpuno je okrenuo meč. Dva puta uzeo je servis Zeballosu u četvrtom setu i izborio odluku u petom.
Tamo se vodila velika borba, set je potrajao više od dva i pol sata, a Karlović je na kraju slavio s 22:20.

Borba živaca otišla je na stranu Karlovića koji je tako izborio nastup u drugom kolu gdje ga očekuje Andrew Whittington iz Australije koji je bio bolji od Adama Pavlašeka.
Za razliku od Karlovića, Ivan Dodig poražen je od Denisa Istomina. Dodig je uspješno prošao kroz kvalifikacije da bi na startu izgubio u četiri seta.

Prva dva eta izgubio je glatko, uspio je uzeti treći sa 6:3, u četvrtom se dva puta vraćao iz breaka zaostatka, ali na kraju nije izdržao i ostao je bez prolaza.

Za dobre vijesti pobrinula se Mirjana Lučić-Baroni koja je izborila prolaz pobjedom u tri seta. Kineskinju Qiang Wang svladala je nakon što je izgubila prvi set sa 6:4.

Drugo kolo za Lučić-Baroni donosi bolju iz dvoboja između Agnieszke Radwanske i Cvetane Pironkove.

Australian Open, prvo kolo:
Ivo Karlović (Hrvatska, 20) – Horacio Zeballos (Argentina) 6:7(6), 3:6, 7:5, 6:2, 22:20
Denis Istomin (Uzbekistan, WC) – Ivan Dodig (Hrvatska, Q) 6:1, 6:4, 3:6, 7:5
Mirjana Lučić-Baroni (Hrvatska) – Qiang Wang (Kina) 4:6, 6:3, 6:4