Drugi poraz Portlanda od New Orleansa

PORTLAND - Ekipa Portlanda poražena je i u drugom meču play-offa protiv New Orleansa rezultatom 111:102, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 13 poena.

Podsjećamo, Pelicansi su prije tri dana slavili u prvom meču rezultatom 97:95, a ovom pobjedom napravili su krupan korak ka plasmanu u sljedeću fazu.

Sam početak susreta nešto bolje su otvorili igrači New Orleansa koji su na početku stigli do sedam poena prednosti (17:10), a nakon prvih 12 minuta rezultat na semaforu glasio je 25:23 za gostujuću ekipu. Portland je zaigrao bolje u drugoj dionici, prvo su anulirali, pa zatim preuzeli vodstvo, a na poluvremenu imali su prednost od pet poena (59:54).
Pelicans su u trećoj četvrtini opet bili bolji protivnik, pa su s prednošću od devet poena ušli u posljednju dionicu, a u izuzetno neizvjesnom meču na kraju su stigli do druge pobjede.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Holiday sa 33 ubačena poena, dok je u Portlandu najviše poena postigao McCollum (22). Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 13 poena i imao je tri skoka, a na terenu je proveo oko 15 minuta prije nego što je u trećoj četvrtini zbog povrede napustio igru.

Boston je protiv Milwaukeea također upisao drugu pobjedu u play-offu, pobjedom na domaćem terenu rezultatom 120:106, baš kao i Toronto koji je savladao Washington rezultatom 130:119.