Egipat iznenadio Katar, Čile Bjelorusiju

Autor: Oslobođenje

PARIZ - Aktualni svjetski viceprvak Katar porazom je započeo svoj nastup na Mundijalu u Francuskoj. Izabranici izbornika Valera Rivere u prvom meču grupe D na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu poraženi su od Egipta rezultatom 22:20.

Katar je imao vodstvo do 10. minute, kada je vodio s 4:4, ali to je bilo sve od Danijela Šarića i društva u ovom meču. Egipat je nakon toga preuzeo inicijativu i do poluvremena napravio tri gola razlike (11:8).

U drugom dijelu Egipćani su vodili i sa po pet golova razlike, a Katar je samo posljednjim golom u 60. minuti uspio smanjiti na 20:22. Bila je ovo poprilično očajna predstava Katarana, koji su bili hit prošlog Mundijala. Očito da im ovaj put neće biti tako lako, a ovim porazom doveli su u pitanje i plasman u osminu finala, iako su odigrali tek jednu utakmicu.

Egipat je do pobjede vodio Ahmed Elahmar sa osam golova, dok je golman Karim Hendwy sakupio 14 odbrana. Kod Katara je najefikasniji bio Rafael Capote sa pet golova, a Danijel Šarić sakupio je osam odbrana.

Iznenađenje se digidilo i u grupi C gdje je Čile savladao Bjelorusiju rezultatom 32:28. Najefikasniji rukometaš južnoameričke reprezentacije bio je Rodrigo Salinas sa osam golova, dok je kod Bjelorusa Artsem Karalek pogađao 11 puta.