ŠIROKI BRIJEG - U derbiju šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine, Široki Brijeg je svladao Željezničar sa 2:0 i izborio plasman u osminu finala.

U devetoj minuti zaprijetio je domaćin preko Kvesića, da bi četiri mintue kasnije na drugoj strani probao Zec, ali ostalo je 0:0. U 17. minuti nova šansa za Široki Brijeg preko Eliomara, međutim bez promjene rezultata.

Igrala se 29. minuta, kada su domaći kreirali finu akciju koju pogotkom kruniše Kožul za vodstvo od 1:0. Matić je pokušao glavom nakon ubacivanja Kvesića u 40. minuti, ali na odmor se odlazi s prednošću domaćih od 1:0, pišu Sportske.ba.

Nastavak utakmice sjajno počinje za Široki. U 52. minuti Kvesić pogađa za 2:0 nakon kardinalnde greške Rodina prilikom vraćanja lopte svome vrataru. Pet minuta kasnije šansa i za Bagarića, no ostalo je 2:0. Begonja je oprobao šut u 70. minuti, bez opasnosti po gol Fejzića. Čurjurić je u 75. minuti pokušao ugroziti gol Širokog, ali loše je šutirao u završnici.

Do kraja susreta nije bilo puno uzbuđenja i Šiorki Brijeg je ostvario plasman u osminu finala, a Željezničar se već na prvoj stepenici oprostio od obrane naslova u Kupu.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion: Pecara. Gledatelja: 3.000; Sudac: Elvis Mujić (Banovići); Žuti kartoni: Osmanković, Rodin (Željezničar); Crveni kartion: Bilobrk (Široki Brijeg).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kvesić (Čabraja 68’), Kožul (Ćorluka 84’), Matić, Ćorić, Eliomar, Babić (Begonja 57’), Kovačić, Perković, Bagarić, Marković. Šef stručnoga stožera: Goce Sedloski.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Zec (Pavić 66’), Šehić, Blagojević (Osmanović 38’), Zajmović, Šabanadžović (Čurjurić 72’), Dacić, Hajdarević, Osmanković, Rodin. Šef stručnoga stožera: Milomir Odović.