Grude Online

Grude torpedirane na Mokrom Docu, Rama “iznakažena” na Barama, preokreti na Kupresu i u Livnu

POSUŠJE - Započela je nova sezona na drugoligaškom jugu, a 1. Kolo proteklo je u totalnoj dominaciji domaćih klubova s obzirom da je jedino Kamešnica ugrabila gostujući bod odigravši u Mostaru 1:1 protiv Branitelja.

Derbi susret Posušja i Gruda na Mokrom Docu protekao je u dominaciji domaćina što najbolje oslikava krajnjih 3:0. Jure Glavina je zgoditkom iz kaznenog udarca u 28. minuti doveo domaće u vodstvo da bi u nastavku dvoboja na scenu stupio Stipić i svojim golovima u 59. i 60. minuti donio Posušju uvjerljivu pobjedu.

Prošlosezonski prvak Igman također je s 3:0 slavio pobjedu pred kojih 200 gledatelja u srazu sa Slogom iz Uskoplja. Mehić je već u 7. minuti nakon Šabanovićevog ubačaja iz kuta pogodio za početnu prednost, a kao i u Posušju drugi i treći gol pali su u svega dvije minute, pa je najprije Kovačević u 71. minuti zabio drugi, a Murtić u 72. minuti i taj treći zgoditak.

Klis je bez borbe stigao do bodova protiv Sloge iz Ljubuškog, jer su gosti “zaboravili” doći na utakmicu, dok je Turbina s minimalnih 1:0 bila bolja od Tomislava. Prava golijada viđena je na čitlučkim Barama, a Rama je doslovno potopljena sa 8.2. Trostruki strijelac za Brotnjo bio je Matej Skoko, dvostruki Ivan Sulić, a mrežu gostiju za uvjerljivo slavlje Čitlučana pogađali su još Marko Grgić, Zvonimir Mustapić i Vlado Soldo.

Klubovi koji su prošle sezone igrali niži rang natjecanja dobro su krenuli, ali su se u Livnu i na Kupresu zbili preokreti, pa je tako Kupres nakon vodstva Mladosti (strijelac Josip Bošnjak) stigao do pobjede 3:1, baš kao i Troglav u dvoboju s Cimom kojeg je u vodstvo doveo Mili Sivrić u 20. minuti, međutim iskusni Boško Peraica u 35. minuti poravnava rezultat, zatim Jakov Damjanović u 51. pogađa za 2:1, a Mateo Velić u 89. minuti za konačnih 3:1.

Rezultati 1. Kola:
Posušje – Grude 3:0, Klis – Sloga (Lj) 3:0bb, Igman – Sloga (U) 3:0, Branitelj – Kamešnica 1:1, Turbina – Tomislav 1:0, Kupres – Mladost 3:1, Troglav 1918 – Cim 3:1, Brotnjo – Rama 8:2.

Parovi 2. Kola:
Mladost – Tomislav, Kamešnica – Turbina, Brotnjo – Branitelj, Sloga (U) – Rama, Sloga (Lj) – Igman, Grude – Klis, Cim – Posušje, Kupres – Troglav 1918.