Izviđač slavio u derbiju u Banja Luci

Autor: Ljubuški.info

BANJA LUKA - Rukometaši Izviđač Central osiguranja pobjedom u Banja Luci nad službenim prvakom Borcem istakli su kandidaturu za osvajanje šeste titule prvaka BiH u rukometu.

Utakmica koja je bila “biti ili ne biti” odigrana je u velikom stilu. Svaki od igrača, koji je bio na terenu ili na klupi, dao je svoj obol. Maksimalna motiviranost, želja, borbenost, ali i hladnokrvnost u odlučujućim trenucima omogućila je da se savlada veliki protivnik, koji nošen publiko se nije predavao do posljednje sekunde iako je, u pojedinim trenucima, zaostajao i pet pogodaka iza razigranih “Skauta”.

Susret je krenuo pogotkom Marka Vukića, izjednačio je Buljina iz sedmerca, novo vodstvo Izviđaču donosi Marković u 5. minuti.

Vidjelo se kako i jedni i drugi igraju čvrsto u obrani i da za postići pogodak trebalo je puno toga napraviti.

Od 5. do 10. minute “Skauti” su upali u “crnu rupu”, par uzastopno promašenih napada omogućilo je domaćinu da iz brzih protuudara postigne četiri vezana pogotka za vodstvo 5:2. U tim trenucima se činilo da bi utakmica mogla otići u neželjenom pravcu po Izviđač. Na sreću, vodstvo domaćina nije poljuljalo rukometaše Izviđača, nisu izgubili glavu, nisu pokleknuli pod pritiskom domaćih igrača i publike, stabilizirali su svoju igru i od 10. do 20. minute uzvraćaju svojom serijom 5:1 i ponovno preuzimaju vodstvo. Pogađali su: Mandić, Čutura, Mandić, Leković i ponovno Mandić. Do kraja poluvremena pogotke postižu Bubalo i Leković i na odmor se odlazi s neodlučnim rezultatom 10:10.

Drugo poluvrijeme krenulo je u znaku “Skauta”, obrana na čelu s Davidom Mandićem bila je, 11 minuta, neprobojna za domaće rukometaše i Izviđač u 38. minuti stiže do “plus pet” (10:15). “Skauti” su bili u prilici, da u tim trenucima, riješe pitanje pobjednika i da prelome utakmicu u svoju korist jer su imali priliku prednost i povećati. Međutim, domaći se ne predaju, nošeni od preko 1.500 gledatelja uzvraćaju i 48. minuti stižu na samo pogodak zaostatka (16:17).

Borik je proključao, domaći igraju u transu, slijede odlučujući trenuci. Kontra domaćim kod rezultat 16:17, Đurđević sam naspram Josipa Kvesića, majstorska reakcija Kvesića baca u očaj domaće, vraća snagu rukometašima Izviđača, koji u 56. minuti stižu do tri pogotka prednosti (17:20). U završnici domaćinu su pogocima presudili, Alilović, Leković i Rodin dva puta. Još jedna obrana “zicera” Josipa Kvesića i pogodak Mandića stavili su točku na susret za veliko slavlje rukometaša Izviđača u dvorani “Borik”.

Svakako moramo istaći momčadski duh rukometaša Izviđača, svi su disali kao jedan, ali svojim doprinosom prednjačili su David Mandić, ne samo zbog šest pogodaka, već zbog igre u obrani, Mateo Rodin zbog svojih pogodaka u završnici susreta, Božidar Leković koji je sa četiri projektila rasparao mrežu vratara Ljubišića, Josipa Kvesića je “eksplodirao” kad bilo najpotrebnije.

Kod domaćih Daničić je postigao četiri pogotka, a vratar Ljubišić je skupio 13 obrana.

RK Borac m:tel – RK Izviđač Central osiguranje 19:22 (10:10)
Premijer liga BiH, sezona 2017/2018 – 20.kolo
Banja Luka, 15.04.2018. u 18 sati.
Banja Luka, JUSC “Borik”, Banja Luka, gledatelja 1800.

Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

RK Borac m:tel: Beširević, Ljubišić (13 obrana), Stošljević, Unčanin 3, Đurđević 3, Hercegovac 2, Daničić 4, Mijatović, Subotić, Knežević, Marić 2, Ćelić 2, Šešić, Buljina 2/2, Ćeranić, Jovanović 1.
Trener: Bojan Unčanin.

RK Izviđač CO: Ivanković (2 obrane), Budalić (3 obrane), Kvecić (3 obrane), Miličević, Alilović 1, Mandić 6/1, Marković 1, Čutura 2, Leković 4, Bubalo 1, Kaluđerović, Grbavac, Vukić 2, Pavlak 1, Vučić, Rodin 4.
Trener: Silvijo Ivandija.

Isključenja: Borac 8 minuta, Izviđač CO 12 minuta.
Sedmerci: Borac 2/2, Izviđač CO 1/1.