Norveška se s lakoćom preko Mađarske plasirala u polufinale

Autor: Klix.ba

PARIZ - Norveška je postala prvi polufinalista Svjetskog rukometnog prvenstva u Francuskoj savladavši Mađarsku rezultatom 31:28.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu. Norvežani su već na samom startu poveli sa pet golova razlike (6:1), a sredinom poluvremena stigli su i do sedam golova razlike (11:4).

Mađari su uspjeli dva puta napraviti mini-seriju od 2:0 i stići do četiri gola zaostatka (12:8), ali su Norvežani ponovo do poluvremena uspjeli otići na plus sedam (17:10).

Gdje su stali u prvom, Norvežani su nastavili u drugom, a u 45. minuti imali su maksimalnu prednost na meču od deset golova razlike (26:16), a do kraja meča Mađari su samo uspjeli smanjiti do konačnih tri razlike (31:28).

Norvešku je predvodio Hansen sa 6 golova, dok je Csaszar kod Mađara postigao čak 11 golova.

Norvežani su na ovaj način napravili historijski uspjeh s obzirom da nikada nisu bili među četiri najbolje ekipe na svjetskim prvenstvima.

Norveška će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Španjolska – Hrvatska (20:45).