Očajna Sloboda razbijena u Gabeli

Autor: SportSport.ba

GABELA - GOŠK je u 18. kolu Premijerlige BiH savladao na svom terenu tuzlansku Slobodu sa 2:0.

Tim Slavka Petrovića odigrao je još jednu veoma slabu utakmicu. Prava je sreća za Slobodu što u ovoj ligi igraju timovi poput Čelika i Viteza koji su uvjerljivo posljednji, ali im usprkos tome slijedi velika borba za opstanak.

Nakon poprilčino dosadnih 20 minuta, domaći iz prvog šuta dolaze do vodstva. Kontru GOŠK-a završava Luka Anković za prednost svog tima od 1:0.

Imala je potom Sloboda šansu preko Krpića, ali njegov udarac zaustavlja Kozić, da bi kazna stigla već u 29. minuti.

Poklonili su Tuzlaci domaćem timu drugi gol. Veliku grešku napravio je vratar Hadžić, a loptu u mrežu šalje Sušić za prednost od 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Uvodne minute nastavka pripale su domaćem. Stvorili su dvije jako dobre situacije pred golom gostiju, ali povećanja rezultata nije bilo.

Sloboda je izgledala potpuno nemoćno. Uspjeli su nekoliko puta zaprijetiti golu domaćeg tima, ali jednostavno šanse da se vrate u meč nije bilo.

Do kraja je ostalo 2:0 za ekipu GOŠK-a koja tako prvi dio sezone završava na devetom mjestu sa 17 bodova, jednim više od današnjeg rivala.