PRVA LIGA FBiH: Orašje i Jedinstvo preuzeli vrh poretka, Čapljinci slavili u Kaknju

SARAJEVO - Susretima 5. kola nastavljena je Prva liga FBiH u nogometu, no strijelci se i nisu nešto posebno iskazali s obzirom na svega 12 postignutih golova u osam utakmica.

Derbi susret odigran je na sarajevskoj Otoci između Olimpika i Zvijezde, a završilo je neodlučenih 1:1 uz objektivno dosta bolju igru gostiju iz Gradačca koji su prvi stigli do prednosti zgoditkom Šarića u 20. minuti. Gol za konačnih 1:1 postigao je Osmanović u 66. minuti.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Tešnju između TOŠK-a i Veleža, dok su ove nedjelje najuvjerljiviji bili “Labudovi sa Save” porazivši Bosnu iz Visokoga 3:0. Tom pobjedom momčad Orašja izbila je na vrh prvenstvenoga poretka sa 12 osvojenih bodova, a isto toliko ima i Jedinstvo nakon minimalnog gostujućeg 1:0 slavlja kod Slavena u Živinicama gdje je taj jedini pogodak postigao Igor Radosavljević u 66. minuti.

Domaće pobjede od 1:0 slavili su Goražde protiv Metalleghea zahvaljujući pogotku Korjenića, te Vitez u dvoboju s Bratstvom, a strijelac jedinog pogotka u tom susretu bio je Kemal Salihagić u 60. minuti i to odmah u prvom dodiru s loptom po ulasku u igru.

Igman je u Konjicu sa 2:0 nadigrao momčad Novog Travnika. Prvi gol postigao je Sanin Klarić u 38. minuti, a konačnih 2:0 postavio Kašić u 66. minuti. Čapljina je istim rezultatom, ali u gostima svladala kakanjskog Rudara golovima Jovića u 40. i Hrvanovića u 85. minuti.

Rezultati 5. kola:
Orašje – Bosna 3:0, TOŠK – Velež 0:0, Olimpik – Zvijezda 1:1, Rudar – Čapljina 0:2, Slaven – Jedinstvo 0:1, Vitez – Bratstvo 1:0, Igman – Novi Travnik 2:0, Goražde – Metalleghe 1:0.