PRVA LIGA FBiH: Šok u Vrapčićima, GOŠK “prokockao” nemoguće!?

SARAJEVO - Dva i pol gola po utakmici iznosio je prosjek na šest subotnjih utakmica 4. Kola Prve lige FBiH i to ponajprije susretu u Sarajevu kojeg je Bosna Sema dobila 3:2 protiv GOŠK-a iz Gabele, iako su gosti do pred deset minuta prije kraja imali naizgled uvjerljivih 2:0.

Naime, Josip Ereiz je u 23. minuti doveo “Lavove” u vodstvo, a kada je Mekić u 60. minuti udvostručio prednost činilo se kako će bodovi put juga, međutim u 81. minuti zgoditkom Nedima Oglečevca kreće veliki preokret Bosne. Bečirević već u 83. minuti poravnava rezultat da bi Bajro Spahić, poput Bečirevića joker s klupe domaćih, u 89. minuti zabio gol za 3:2 i potpun preokret na ovoj super zanimljivoj utakmici.

I Bosna iz Visokog bila je uspješan domaćin savladavši u derbiju kola Zvijezdu sa 2:0 golovima Čehajića u 59., te Čabaravdića koji je u 86. minuti iz kaznenog udarca postavio konačnih 2:0.

“Faraoni” su ostali usamljeni na vrhu poretka s obzirom da je kaknjski Rudar bez pogodaka odigrao na gostovanju u Orašju. Do prve pobjede u sezoni stiglo je Jedinstvo iz Bihaća savladavši u Goraždu istoimenog domaćina s 1:0 golom Jasmina Abdihodžića. Domaći su najbolju priliku imali u 55. minuti kada je Geca promašio najstrožu kaznu.

Gostujuće slavlje viđeno je i u Vrapčićima gdje je Velež već u 2. minuti poveo preko papaza, međutim golovima Nukića u 35. i 41. minuti momčad Radničkog iz Lukavca kreirala je preokret i zabilježila 2:1 pobjedu.

Čapljinci su do prvog trijumfa u sezoni stigli savladavši Travničane 3:1 na krilima dvostrukog strijelca Salke Jazvina, koji je suparničku mrežu pogađao u 10. i 45. minuti, a strijelac trećeg pogotka bio je Ivan Raguž u 76. minuti. Gol za “Vezire” zabio je Alispahić u 39. minuti.

Rezultati 4. Kola:
Čapljina – Travnik 3:1, Bosna (V) – Zvijezda 2:0, Bosna Sema – GOŠK 3:2, Velež – Radnički 1:2, Orašje – Rudar 0:0, Goražde – Jedinstvo 0:1. Još igraju (nedjelja, 17.00): Novi Travnik – Bratstvo, Sloga (Simin Han) – Budućnost.