PRVA LIGA FBiH: Zvijezda zadržala bod prednosti prije posljednjeg prvenstvenog kola

Autor: D. Ivanković

GRADAČAC - Pobjedom protiv GOŠK-a iz Gabele od 2:0 nogometaši Zvijezde zadržali su bod prednosti u odnosu na drugoplasirani Metalleghe, pa su pred vratima povratka u premijerligaško društvo. Strijelci za "Zmajeve" u slavlju protiv "Lavova" bili su Abid Mujagić već u 6. minuti, te Igor Mišan, koji je u 47. minuti pogodio za konačnih 2:0.

Metalleghe je kao domaćin s 3:1 savladao Čapljinu, a upravo su Čapljinci u posljednjem kolu domaćini vodećoj Zvijezdi, koja pobjedom u toj utakmici osigurava Premijerligu BiH, no ukoliko se to ne dogodi odluka o prvaku mogla bi pasti u Goraždu gdje istoimeni domaćin dočekuje drugoplasirane Jajčane.

Strijelci za Metalleghe u slvlju nad Čapljinom bili su Sakan u 15., Popović u 75. i Brković u 85. minuti, dok je pred sam kraj počasni gol za goste postigao Zukić.

Rudar je u Kaknju s 3:2 pobijedio momčad Orašja. Domaćin je odlično ušao u utakmicu i nakon početnih 20-tak minuta igre golovima Salkovića i Čizmića stekao prednost od 2:0. Muamer Vila je u 73. minuti iz kaznenog udarca smanjio za goste, a Zlatan Gafurović u 79. minuti pogodio za novu prednost Kakanjaca od dva gola razlike da bi “Labudovi” preko Antonija Vidovića u sudačkom dodatku postigli i drugi svoj zgoditak.

Novi Travnik je istim rezultatom na domaćem travnjaku savladao sastav Goražda, iako su gosti vodili 2:1 golovima Jasmina Šuntića u 45. minuti iz kaznenog udarca, te Dupovca u 57. minuti. Ipak, domaćin je na krilima prvog strijelca lige Borisa Gavrića (16. i 68.), te Mamuše (58. minuta) stigao do pobjede 3:2.

Radnički i Bratstvo su igrali 1:1, a oba gola su pala iz kaznenih udaraca. Za domaće je zabio Mirza Musić u 26. minuti, a za goste iz Gračanice Senegalac Secouba Diatta u 65. minuti.

Derbi začelja Podgrmeč – Branitelj završio je pobjedom gostiju iz Mostara 2.1, a strijelci su bili Marin Galić u 63. i Mate Blažević u 76. minuti. Počasni gol za domaće postigao je Smajlović u 88. minuti.

Gostujućim trijumfom osladila se i Budućnost iz Banovića savladavši u Visokom Bosnu 2:0 golovima Jasmina Jaranovića u 39., te Zulića u 90. minuti. Jedinstvo je kao domaćin istim rezultatom pobijedilo Slogu, a dvostruki strijelac je bio Halid Delić.

Rezultati 29. Kola:
Novi Travnik – Goražde 3:2, Radnički – Bratstvo 1:1, Zvijezda – GOŠK 2:0, Metalleghe BSI – Čapljina 3:1, Bosna – Budućnost 0:2, Jedinstvo – Sloga 2:0, Podgrmeč – Branitelj 1:2, Rudar – Orašje 3:2.