Real sve više posustaje – Betis odnio puni plijen iz Madrida

Autor: Hina

MADRID - Nakon gotovo dvadeset godina, nogometaši Real Betisa uspjeli su pobijediti Real Madrid na Santiago Bernabeuu, i to na kakav način!

U napetoj utakmici 5. kola španjolske Primere, pogodak odluke zabio je Arnaldo Sanabria u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Aktualni europski i španjolski prvak je dominirao cijeli susret, ali nije uspio slomiti gostujuću obranu. Junak utakmice bio je Betisov vratar Adan koji je imao nekoliko fantastičnih obrana. Posebno se istaknuo u 73. minuti kada je sjajan udarac Garetha Balea petom skrenuo u vratnicu.

Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez golova, Betis je nakon brze kontre stigao do pobjede. Antonio Barragan je sjajno uposlio Sanabriju koji je udarcem glavom matirao Keilora Navasa.

Bila je to prva Betisova pobjeda u zadnjih devet međusobnih susreta, a posljednju pobjedu na Santiago Bernabeu momčad iz Seville je ostvarila u listopadu 1998. također rezultatom 1:0.

Luka Modrić je za “Kraljevski klub” igrao do 72. minute, dok je Mateo Kovačić izvan stroja zbog ozljede.

Zanimljivo, bila je ovo već treća domaća utakmica Reala ove sezone u prvenstvu bez pobjede nakon remija protiv Valencije (2-2) i Levantea (1-1). Krenuli su dakle slično FK Sarajevu u Premijerligi BiH, jer oni u prva tri domaća nastupa ove sezone nisu osvojili ni boda.

Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao 2-1 nakon što su domaćini u 41. minuti kod rezultata 0-0 promašili kazneni udarac. Pucao je Aritz Aduriz, ali je Slovenac Jan Oblak fantastično reagirao obranivši njegov udarac.

U nastavku susreta Atletico je poveo 2-0 golovim Angela Corree (55) i Yannicka Carrasca (73), a u sudačkoj nadoknadi smanjio je Raul Garcia (90+2). Šime Vrsaljko nije nastupio za goste iz Madrida.

Nakon ovog kola Barcelona ima velikih sedam bodova prednosti pred Realom koji je pao na sedmo mjesto. Barca vodi sa 15 bodova, Sevilla ima 13, a Atletico Madrid 11. Real je sakupio osam bodova.