Sjajan derbi na Pecari i pobjeda Širokog nad Sarajevom poslije preokreta

ŠIROKI BRIJEG - Derbi susretom na Pecari Širokoga Brijega i Sarajeva kompletirano je prvo kolo proljetnoga dijela Premijerlige BiH. Domaćini su slavili zasluženu 2:1 pobjedu, iako su gosti iz Sarajeva prvi poveli zgoditkom Emira Halilovića u 64. minuti.

Tri minute nakon toga Luka Menalo je glavom pogodio na ubačaj Stjepana Lončara iz kuta, a gol za potpun preokret zabio je Josip Ćorić u 81. minuti na asistenciju Stipe Markovića.

Širokobriježani su bili bolji protivnik i zasluženo slavili, ali isto tako treba reći da su gosti kod rezultata 1:1 propustili dvije velike prilike preko strijelca Halilovića, te Rahmanovića, a također u prvom dijelu su imali najbolju šansu u 28. minuti kada je Dino Ćorić s gol crte izbacio loptu nakon pokušaja Hebibovića.

Prvi gol je viđen još u 17. minuti kada je Menalo lobovao Pavlovića, ali je sudac Mujić zbog zaleđa poništio taj gol. Imao je Menalo još 2-3 obećavajuće situacije u prvom dijelu, a i u nastavku susreta domaćin je bio bolji do tog vodećeg gola gostiju s Koševa.

U prvoj utakmici današnjeg programa Radnik je u Bijeljini s uvjerljivih 3:0 pobijedio Borca i tako izbio na šesto mjesto, odnosno krug onih klubova koji bi igrali Ligu za prvaka da je danas okončana Liga 12, no do završetka Lige 12 imaju još tri prvenstvena kola. Strijelci za Radnik bili su Beširović u 10., Hadžić u 17. i Bradonjić u 87. minuti.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Utakmica 19. kola PL BiH: Široki Brijeg – Sarajevo 2:1 (0:0). Strijelci: 0:1 Halilović (64), 1:1 Menalo (68), 2:1 J. Ćorić (81). Žuti kartoni: Rahmanović i Stanojević (Sarajevo).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Barišić, D. Ćorić, Baraban (od 90. Wagner), Ćorluka, Menalo, J. Ćorić, Lončar, Bralić, Zlomislić (od 79. Kožul), Marković. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

FK SARAJEVO: Pavlović, Stanojević, Sarić (od 61. Crepulja), Ahmetović, Rahmanović (od 83. Hodžić), Velkoski, Hebibović, Bekić, Šofranac, Adukor, Halilović. Šef stručnog stožera: Husref Musemić.

Više fotografija na našem facebook profilu:

Posted by Portal Dnevno BIH on Sunday, February 18, 2018

Rezultati 19. kola:

Široki Brijeg – Sarajevo 2:1, Radnik – Borac 3:0, Krupa – Željezničar 2:4, Zrinjski – GOŠK 3:2, Sloboda – Mladost 2:0, Čelik – Vitez 1:0.