Slobodu (s)tukla Krupa, Sarajevu i Olimpicu po bod u gostima

KRUPA NA VRBASU - Pet je golova postignuto u tri uvodna susreta 7. Kola Premijerlige BiH, a više od polovice zabili su ih igrači Krupe deklasiravši Slobodu s 3:0.

Uroš Mirković je u 30. minuti iz kaznenog udarca zabio prvi gol, a jedanaestercu je inače prethodio prekršaj nad prvim strijelcom lige Elvirom Koljićem. Ajdin Redžić je u 54. minuti udvostručio prednost domaćih, a konačnih 3:0 u 77. minuti postavio Ozren Perić.

Radnik i Sarajevo su igrali bez zgoditaka što je po prikazanom nekako i najrealnije, dok je susret Metalleghea i Olimpica završen rezultatom 1:1. Nebojša Popović je u 64. minuti na asistenciju Rašića postigao gol za vodstvo domaćih, a Bojan Regoje u 73. minuti iz kaznenog udarca izjednačio na konačnih 1:1. Inače, Metallegheu je ovo bio prvi domaći, a Olimpicu prvi gostujući bod u sezoni.

Rezultati 7. Kola:
Radnik – Sarajevo 0:0, Krupa – Sloboda 3:0, Metalleghe BSI – Olimpic 1:1. Još igraju: Čelik – Željezničar (19.30), Zrinjski – Vitez (20.00), Mladost – Široki Brijeg (nedjelja, 17.00).