Travničani prvi četvrtfinalisti Kupa BiH

Autor: Dnevno.ba

TRAVNIK - U uzvratnom susretu 1/8 Kupa BiH danas su snage na Piroti odmjerili nogometaši Travnika i Orašja, a slavili su domaći sa 3:1 (1:1) te zasluženo izborili prolaz u četvrtfinale Kupa naše zemlje s ukupnih 4:2.

Prvu pravu priliku vidjeli smo već u drugoj minuti kada Kovač šutira glavom pored istrčalog golmana Kurbašića, ali lopta je otišla pored gola. Domaći su poveli u 19.minuti kada agilni Kovač sjajno ubacuje, a prvi topnik Prve lige Federacije i najbolji strijelac Travničana Sabahudin Jusufbašić trese mrežu gostiju.

Gosti nakon primljenog pogotka stvaraju dvije lijepe prilike, a zatim uzvraća Jusfubašić udarcem pored gola. U 29.minut sjajna prilika za goste, ali Zukić nije imao sreće. Gosti su poravnali u 30.minuti kada Samir Isanović probija po desnoj strani, Đurić brani ali iz drugog pokušaja Isanović trese njegovu mrežu za konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu sjajna igra popularnih “Vezira” za zaslužen prolaz dalje. U 59. minuti mladi Hrustan Kadrić sjajnim udarcem pogađa mrežu Orašja, a samo šest minuta kasnije sjajan udarac Sanela Kovača i već je bilo 3:1.

Do kraja susret rezultat se nije mijenjao i Veziri su zasluženo izborili prolaz dalje, javlja SportSport.ba.

NK Travnik – HNK Orašje 3:1 (1:1)

Stadion Pirota u Travniku. Gledatelja: 100. Glavni sudac: Ognjen Valjić (Banja Luka). Pomoćnici: Marko Perić (Mostar) i Ivica Mikulić (Široki Brijeg). Delegat: Rodoljub Oljača ( Gradiška).

NK TRAVNIK: Đurić, Hasanhodžić, Kovač, Ćurić, Jusufbašić, Alispahić, Đogić, Pekija, Kadrić, Kadrić, Goloman, Ćivić. Trener: Osmo Bajrić.

HNK ORAŠJE: Kurbašić, Lugavić, Pejić, Isanović, Gajčević, Zukić, Đukić, Živković, Aletić, Marković, Maskaljević. Trener: Mato Neretljak.