U21: Eurogolom Darka Todorovića BiH u Zenici pobijedlia Wales

ZENICA - „U-21“ reprezentacija BiH pobijedila je danas u Zenici Wales s 1:0 u svojoj šestoj utakmici kvalifikacija za Euro 2019.

Prvu priliku na utakmici imao je kapetan domaćih Eldar Ćivić već u 2. minuti. Šutirao je iskosa s lijeve strane, ali je vratar gostiju Luke Pilling obranio ovaj pokušaj.

Velšani su imali dobar pokušaj u 19. minuti kada je udarac Ciana Harriesa s ivice kaznenog prostora zaustavio Azir Muminović.

Pokušao je i Demir Peco iz povoljne pozicije u 31. minuti, ali nije bio precizan. Ivan Jukić je u 35. minuti šutirao s dvadesetak metara, ali lopta odlazi iznad gola.

Amer Gojak je na otvaranju drugog poluvremena imao priliku, ali je Pillin odlično intervenirao. Marijan Ćavar je dobro pokušao s distance u 54. minuti, a lopta još jednom otišla iznad grede.

Prednost bh. momčadi donosi Darko Todorović u 65. minuti. Desni bočni domaće reprezentacije je odlično šutirao sa oko 30 metara, iskosa s desne strane i pogodio protivničku mrežu za 1:0.

Dobru priliku za goste imao je Regan Poole u 81. minuti kada je pokušao glavom sa 7 metara, a poslao je loptu pored gola. Uzvratio je Ermedn Demirović tri minute poslije nakon dodavanja Gojaka, ali nije bio precizan iz povoljne pozicije.

Dvije minute prije kraja Matondo je neometan sa desetak metara poslao loptu preko gola. Do kraja utakmice više nije bilo prilika i BiH je pobijedila s 1:0.

Naredni protivnik mladoj reprezentaciji BiH bit će selekcija Lihtenštajna, a taj susret će biti odigran na stadionu „Rheinpark“ u Vaduzu 27. ožujka u 18 sati.

Bosna i Hercegovina i Rumunjska su dvije vodeće reprezentacije u skupini sa po 12 prikupljenih bodova iz šest odigranih utakmica.

Bosna i Hercegovina-Vels 1:0 (0:0)

ZENICA – Stadion: Trening centar NS BiH. Sudac: Espen Eskas (Norveška). Strijelac: 1:0 Todorović (65′). Žuti kartoni: Radeljić, Mustedanagić (BiH), Rodon, Brooks (Vels).

BOSNA I HERCEGOVINA: Azir Muminović, Stjepan Radeljić, Marko Mihojević, Eldar Ćivić, Darko Todorović, Stjepan Lončar, Marijan Ćavar, Amer Gojak (89. Zinedin Mustedanagić), Ivan Jukić, Demir Peco (76. Mićo Kuzmanović), Ermedin Demirović (90+1. Nardin Mulahusejnović). Izbornik: Vinko Marinović.

WALES: Luke Pilling, Cameron Coxe, Regan Poole, Joe Rondon, Cian Harries, George Thomas (79. Rabbi Matondo), Jack Evans, Thomas Harris, David Brooks, Joseff Morrell (63. Daniel James), Aaron Lewis. Izbornik: Rob Page.