(VIDEO): Odlične partije Darija Šarića i Bojana Bogdanovića

Autor: Sportnet.ba

TORONTO - Dario Šarić i Bojan Bogdanović sinoć su bili tricaški raspoloženi u NBA, Šarićev odličan doprinos pomogao je 76ersima do pobjede, Bojan Bogdanović predvodio je Netse, koji su upisali deveti uzastopni poraz...

Nekima malo, Philadelphia 76ersima puno. Momčad koju su odavno svi otpisali još uvijek ima šanse za doigravanje, sinoć su svladali Charlotte Hornetse sa 102:93 i došli do treće uzastopne pobjede, odnosno pete pobjede u šest utakmica.

Posebno su sixersi tricaški bili raspoloženi, ubacili su 14 trica, jedino je Joel Embiid pokvario prosjek šutiravši 0/5 s linije tri poena. Ipak, Embiid je još jednom predvodio Philadelphiju do pobjede, ubacio je 24 poena u 28 minuta, dodao osam skokova, dvije ukradene lopte, tri blokade, ali i osam izgubljenih lopti. Dok je bio na parketu 76ersi su napravili +23.

Sjajan je bio i Dario Šarić, predvodio je domaću momčadu u tricama (4/6), na parketu je proveo 21 minutu i susret završio s odličnih 15 poena (1/2 za 1, 1/4 za 2, 4/6 za 3), šest skokova, dvije asistencije i ukradenom loptom.

Četvorica igrača iz prve petorke Hornetsa susret su završila s dvoznamenkastim učinkom, goste je predvodio Nicolas Batum s 19 koševa, Kemba Walker zaustavio se na 17 ubačaja, dok je Cody Zeller večer okončao sa 16 poena i deset skokova.

Brooklyn Netsi upisali su deveti uzastopni poraz, u gostima kod Toronto Raptorsa poraženi su 132:113. Gledali smo tri prilično izjednačene četvrtine (Toronto je nakon 3/4 vodio 90:89), a onda su Raptorsi stisnuli gas, otišli serijom 21:2 na neuhvatljivu prednost i u konačnici s 42 poena u posljednjoj dionici igre izjednačili rekord kluba po broju postignutih koševa u četvrtini.

Raptorse je, kao i obično, predvodio DeMar DeRozan s 28 poena u 30 minuta, Kyle Lowry pridodao je 20 poena, a Demarre Carroll 18 ubačaja uz 11 skokova.

Sjajan je u redovima Netsa bio Bojan Bogdanović, kao i Šarić bio je tricaški raspoložen, u 28 minuta na parketu upisao je 23 poena (4/8 za 2, 5/8 za 3), četiri skoka i dvije asistencije. Brook Lopez susret je završio s 20 koševa.

Orlando Magic došao je do 17. pobjede u sezoni na gostovanju kod Portland Trail Blazersa. U susretu u kojem su gosti odigrali odlične tri četvrtine Portland je prvo vodstvo imao tek u trećoj četvrtini (57:56), ali Magic se brzo vraća i bez većih stresova privodi utakmicu kraju, do slavlja 115:109.

Sjajnu je partiju pružio Nikola Vučević, u 32 minute ubacio je 30 poena uz deset skokova. Elfrid Payton dodao je 19 koševa i sedam asistencija, Serge Ibaka zaustavio se na 13 koševa i deset skokova. Sedam minuta na parketu dobio je Mario Hezonja, upisao je tri poena (0/1 za 2, 1/1 za 3) i jedan skok. Damjan Rudež nije ulazio u igru.

Damian Lillard predvodio je Blazerse s 34 poena, C.J. McCollum dodao je 26 ubačaja. Uz navedenu dvojicu jedino je još Evan Turner bio dvoznamenkast (15 koševa).

Kyle Korver vrlo se brzo uklopio u momčad Cleveland Cavaliersa koji su u gostima kod Sacramento Kingsa došli do pobjede 120:108 i tako prekinuli mini-niz od dva uzastopna poraza pred ogled s Golden State Warriorsima.

Nakon dva slabija izdanja po dolasku Korver je protiv Kingsa ubacio 18 koševa u 25 minuta (3/4 za 2, 4/6 za 3), uz pet skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Cavse je predvodio Kyrie Irving s 26 poena, dok se LeBron James fokusirao na asistencije (16 koševa, 15 asistencija).

Kod Kingsa valja istaknuti Demarcusa Cousinsa s 26 koševa, osam skokova i 11 asistencija, solidnu večer imao je i Rudy Gay (23 poena, deset skokova).

NBA, rezultati:
Philadelphia – Charlotte 102:93
Toronto – Brooklyn 132:113
Milwaukee – Miami 116:108 (Parker 24 koša/Whiteside i Dragić po 19 koševa)
Houston – Memphis 105:110 (Harden 27 koševa/Allen 22 koša)
Minnesota – Oklahoma City 96:86 (Towns 29 koševa/Westbrook 19. triple-double sezone, 21 koš, 11 skokova, 12 asistencija)
Atlanta – Boston 101:103(Millsap i Hardaway Jr. po 23 koša/Thomas 28 koševa)
Portland – Orlando 109:115
Sacramento – Cleveland 108:120
Utah – Detroit 110:77 (Hood 27 koševa/Harris 13 koševa)