Autor: Andrija Kačić Karlin

BARCELONA - Poveo je Real autogolom Geralda Pique u 50. minuti. Izjednačuje Messi iz kaznenog udarca u 77. minuti, ali tada je nastupio na scenu Portugalac Cristiano Ronaldo koji je sjajnim golom 80. minuti utišao Nou Camp. Konačnih 3-1 postavio je Asensio.

Nogometaši Real Madrida slavili su protiv Barcelone u prvoj utakmici španjolskog Superkupa 3-1. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali igra se razbuktala u drugom dijelu.

Mateo Kovačić odigrao je za Real Madrid do 68. minute kada ga je zamijenio strijelac trećeg gola. Rakitić je za Barcelonu nastupio do 83., dok Luka Modrić zbog kartona nije nastupio za Madriđane.