“Zagužvalo” na vrhu Prve lige FBiH – težak poraz lidera!

GRADAČAC - Vodeća Bosna iz Visokog gostovala je na Banja Ilidži i doživjela težak poraz od 5:1 u susretu s domaćom Zvijezdom. Abid Mujagić je u 13. minuti doveo domaće u vodstvo, a pobjednika je sa dva svoja zgoditka u 45. i 54. minuti riješio raspoloženi Cvijanović. Do kraja su za "Zmajeve" još pogađali Glišić u 73. i Nermin Huseinbašić u 81. minuti, dok je počasni gol za Bosnu zabio Idriz Džafić u 75. minuti.

Travničani su iskoristili poraz Bosne, te minimalnom domaćom 1:0 pobjedom nad Čapljinom bodovno se izjednačili s “Faraonima”. Jedini gol na Piroti ove nedjelje zabio je Zukić u 58. minuti poslije asistencije Pejića.

GOŠK je bio bolji od Bosna Seme 2:0 zahvaljujući golovima Đajića u 67. i Ankovića u 90. minuti, pa su i “Lavovi” na samo bod zaostatka iza vodećeg dvojca. Na tom rastojanju mogao je biti i Rudar, no Kakanjci nisu iskoristili priliku odigravši bez zgoditaka pred svojom publikom u susretu s Orašjem.

Golova nije bilo ni u Banovićima gdje je domaća Budućnost odmjerila snage sa Slogom iz Siminog Hana, no zato je publika uživala u Lukavcu gdje su domaći Radnički i Velež igrali 2:2 u derbiju začelja. “Rođeni” su ekspresno poveli 2:0 golovima koje postižu Brandao u 4. i Mirnes Salihović (autogol) u 20. minuti, međutim isti ovaj igrač u 84. minuti smanjuje na 2:1, a dvije minute iza toga Udovičić prekrasnim zgoditkom poravnava na konačnih 2:2.

Četiri zgoditka vidjela je i publika u Bihaću gdje su se na kraju domaćini radovali trijumfu 3:1 nad Goraždem. Miloš Galin je u 8. minuti doveo Jedinstvo u vodstvo, Samir Jašarević je već u 10. minuti udvostručio prednost, no gosti zgoditkom Jasmina Šuntića u 43. minuti iz kaznenog udarca smanjuju na 2:1. Desetak minuta prije kraja gosti zbog isključenja Adžema ostaju s igračem manje što domaćin koristi i preko Anesa Nuspahića stiže do trećeg pogotka i vrijedne pobjede.

Bratstvo je u Gračanici deklasiralo Novog Travnika sa čak 6:0. Mujkić i Poturalić su bili dvostruki strijelci, jedan gol je dodao i Mulahusejnović, dok je vodeći gol u 11. minuti bio autogol gostujućeg nogometaša Kovača.

Rezultati 19. Kola:
Zvijezda – Bosna (V.) 5:1, Travnik – Čapljina 1:0, GOŠK – Bosna Sema 2:0, Rudar – Orašje 0:0, Bratstvo – Novi Travnik 6:0, Jedinstvo – Goražde 3:1, Budućnost – Sloga 0:0, Radnički – Velež 2:2.