Željo siguran u Krupi, Zrinjski u zadnjoj minuti do slavlja protiv GOŠK-a

KRUPA - Vodeći dvojac nogometne premijerlige BiH uspješno je krenuo u nastavku tekuće prvenstvene sezone. Željo je pobijedio Krupu, a Zrinjski GOŠK-a. Posebno vrijednima doimaju se bodovi jesenskog prvaka Željezničara, koji je slavio sa 4:2 kod petoplasirane Krupe.

Vojo Ubiparip je pogađao mrežu domaćih u 9., a potom i u 25. minuti i Željo je poveo 2:0. Desetak minuta kasnije Radosav Aleksić smanjuje na 1:2, međutim Goran Zakarić iz penala u 47. minuti postiže gol za 1:3. Krupljani se još jednom vraćaju golom Slobodana Milanovića u 54. minuti za 2:3 (Kjosevski je obranio penal Marjanoviću, ali se lopta odbila Milanoviću, a ovaj je bio nepogriješiv), međutim Goran zakarić petnaestak minuta prije kraja svojim novim pogotkom postavlja konačnih 2:4.

Drugoplasirani Zrinjski ugostio je GOŠK-a i pobijedio 3:2. Prvi su ipak poveli gosti zgoditkom Stefana Barića u 10. minuti što je ujedno bio rezultat prvoga dijela. Miloš Filipović je u 54. minuti iz kaznenog udarca izjednačio na 1:1, ali samo četiri minute kasnije gosti su ponovno vodili, a mrežu “Plemića” pogodio je zapravo njihov igrač na posudbi u Gabeli Nardin Mulahusejnović.

Novi penal za Sliškovićevu momčad dvadesetak minuta prije kraja i nova uspješna Filipovićeva egzekucija za 2:2. U zadnjoj minuti stiže i treći Filipovićev gol, ovaj puta iz igre za preokret i slavlje domaćih 3:2.

Sloboda je na Tušnju s 2:0 pobijedila Mladost, iako su gosti odolijevali punih 70 minuta, no onda su u šest minuta dva puta kapitulirali, a strijelci za trijumf Tuzlaka bili su Edin Rustemović i Anel Husić.

Rezultati 19. kola:

Zrinjski – GOŠK 3:2, Krupa – Željezničar 2:4, Sloboda – Mladost 2:0. Još igraju: Čelik – Vitez (17.30), Radnik – Borac (nedjelja, 14.30), Široki Brijeg – Sarajevoi (nedjelja, 17.30).