fbpx
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492488008-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492389204-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492446879-0'); });

Znate li zašto biste se uvijek trebali tuširati prije odlaska na spavanje?

Autor: Večernji list

Nakon napornog dana mnogi jedva dočekaju stati pod topli tuš i "isprati" sve loše od tog dana.

Brojna istraživanja pokazala su da tuširanje može probuditi um, potaknuti kreativnost, vratiti energiju. Ali tuširanje djeluje i opuštajuće te se preporuča svakako prije odlaska na spavanje.

Upravo to će vam pomoći da lakše zaspite. Dr. Dianna Augelli iz Centra za poremećaje spavanja u New Yorku tvrdi da tuširanje toplom vodom prije odlaska na spavanje opušta, ali i nakon nekog vremena tijelo će se “rashladiti” i bit će lakše zaspati.

No, treba odabrati pravo vrijeme jer je “hlađenje” i usporavanje organizma signal da je vrijeme za spavanje, pojašnjava.

Nikako se ne preporuča tuširanje netom prije odlaska u krevet. Augelli savjetuje da tuširanje planirate najmanje sat i pol prije planiranog odlaska na spavanje.

Odmah nakon tuširanja osjećat ćete se poletno i razbuđeno, no, kako vrijeme odmiče, vaš će se organizam početi “hladiti” i smirivati.

Svakako će vam pomoći i odabir nježnijih gelova za tuširanje, odnosno onih sa što više prirodnih sastojaka, poput lavande koja ima smirujući i opuštajući učinak.

Iako je dugo tuširanje toplom vodom loše za vašu kožu jer ćete na taj način isprati masnoće s kože i može postati suha, ipak pazite da dobro isperete sve tragove gela za tuširanje. Čak i ako je poslije obrišete ručnikom, šteta je već učinjena. Ako se niste dobro isprali, riskirate iritaciju i suhoću kože.

Autor: Večernji list
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-7'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-8'); });

ZADNJE VIJESTI

var mpn_wi={userId:11760,siteId:102020,widgetId:103929,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=[mpn_wi];else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script')[0];pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)}
ga('send', 'event', 'Monad_underarticle', 'pageview'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});