Brazil uvjerljiv protiv Bolivije na otvaranju Copa Americe

Autor: Hina

SAO PAULO - U prvoj utakmici Copa Americe Brazil je u Sao Paulu svladao Boliviju 3:0 (0:0).

Domaćini su potvrdili status favorita i pred 46 tisuća gledatelja s tri pogotka u drugom poluvremenu najavili pohod prema naslovu. U drugoj utakmici skupine A danas se sastaju Venezuela i Peru.

Brazilci su dominaciju na terenu protiv Bolivije kapitalizirali u 50. minuti kada je s bijele točke bio precizan Philippe Coutinho. Isti je igrač samo tri minute kasnije povećao vodstvo na asistenciju Roberta Firmina. Konačnih 3:0 postavio je Everton u 85. minuti.

Ovo je bila stota pobjeda u povijesti na Copa Americi za Brazil koji na ovogodišnjem izdanju nastupa bez ponajboljeg igrača Neymara koji je u prijateljskoj utakmici protiv Katara ozlijedio gležanj.

– Nismo briljirali, ali smo zaslužili pobjedu. Bilo je važno otvoriti turnir pobjedom, a mi smo to uspjeli, kazao je kapetan brazilske reprezentacije Dani Alves.

Brazil je osam puta bio pobjednik Copa Americe, no titulu čeka od 2007. godine. Zanimljivo, Brazil je do sada četiri puta organizirao prvenstvo Južne Amerike i svaki put osvojio naslov.

Bolivija je samo jednom slavila na kontinentalnom prvenstvu, davne 1963. godine.

– Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, posve smo ukočili igru domaćina. Međutim, moramo biti iskreni, Brazil nas je u nastavku nadigrao, kazao je bolivijski izbornik Eduardo Villegas.