Cibona povela protiv Cedevite 2-0

Autor: Hina

ZAGREB - U drugom susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Cedevitu sa 90:82 i u seriji na četiri pobjede povela sa 2-0.

Cibona je ponovo odigrala odlično, dok je Cedevita bila nešto bolja nego u prvom susretu, ali niti ovoga puta to nije bilo dovoljno.

Cibona je i u drugu utakmicu bolje ušla, međutim za razliku od prvog susreta, Cedevita je držala priključak. U prvoj četvrtini Cibona je imala najviše šest razlike (22:16), dok je u drugoj dionici stigla i do +9 (45:36).

Momčad Slavena Rimca je do konca poluvremena smanjila zaostatak na četiri koša minusa (45:41), a u trećoj četvrtini i stigla do vodstva 52:50. Međutim, Cibona je serijom šuteva izvana vratila prednost i u zadnjoj minuti treće četvrtine ponovo je imala +9 (69:60).

U posljednjoj dionici ‘vukovi’ su stigli i do najvećih +11 (75:64). Cedevita se četiri i pol minute prije kraja približila na -6 (72:78), a minutu kasnije i na -5 (74:79). No, više od toga nije išlo. U posljednju minutu ušlo se s rezultatom 87:80, a kada je Marko Ljubičić 25 sekundi prije kraja realizirao dva bacanja za 90:82 pitanje pobjednika je razriješeno.

Cibonu su do pobjede vukli Marko Ljubičić sa 18 koševa i šest asistencija, Damir Markota sa 17 koševa i pet skokova, te Fran Pilepić sa 17 koševa, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Justin Cobbs sa 24 koša, te Rashad Cook sa 18 koševa.

– Mislim da je Cibona zasluženo pobijedila. U trećoj četvrtini kad smo malo uhvatili ritam, pogodili su tri teška šuta i tri trice, a nakon toga smo mi radili naivne prekršaje. U drugom poluvremenu su šutnuli 30 bacanja i jako malo toga su promašili. Mi smo nešto obranili, ali kad imaš samopouzdanje kroz bacanja logično je da je teško obraniti. Moramo popraviti obranu i igrati čišće da se ne uvlačimo u bespotrebne faulove. U napadu Jacob Pullen nije bio na svojoj razini, tako da nas je to poremetilo, no imali smo Cooka, koji je bio u ritmu. Treba se okrenuti sljedećoj utakmici. Nije dobro, no to je tako u sportu, rekao je trener Cedevite Slaven Rimac.

– I druga velika pobjeda, čak po meni i slađa. Ja bih rekao da smo je dobili šahovski. U svakom trenutku smo znali kako želimo doći do pobjede. Nedavno sam govorio da treba znati pobijediti, a mi smo večeras pokazali da znamo pobijediti utakmicu. Igra je bila timska i dobro smo odgovorili na sve njihove zamke, rekao je trener Cibone Ivan Velić.

Treća utakmica na rasporedu je 28. svibnja u dvorani II Doma sportova.