Čile u polufinalu Copa Americe

Autor: sportsport.ba

SANTIAGO DE CHILE - Nogometna reprezentacija Čilea, zemlje koja je domaćin ovogodišnjeg izdanja Copa Amerike, plasirala se u polufinale ovog natjecanja nakon što je s minimalnih 1:0 savladala selekciju Urugvaja.

Autor pogotka koji je odlučio pobjednika bio je defanzivac Čilea Mauricio Isla koji je pogodio deset minuta prije kraja utakmica. Posao Čileancima u eliminaciji rekordera po broju titula na Copa Americi olakšao je Edinson Cavani. Napadač urugvajske reprezentacije, očito pod pritiskom zbog problema u kojima se našao njegov otac, zaradio je drugi žuti karton na susretu u 62. minuti.

Dvije minute prije kraja utakmice i defanzivac Urugvaja Fucile krenuo je istim putem, također nakon drugog žutog kartona. Ni osam minuta sudske nadoknade nije bilo dovoljno braniocu titule da uspije doći do izjednačenja nakon kojeg bi se izvodili eventualni penali, pa je slavlje nešto više od 45.000 domaćih navijača Čilea na Estadio Nacional De Chile moglo početi.