DOMAĆIN ODLIČNO ZAPOČEO AFRIČKI KUP NACIJA: Nogometaši Kameruna upisali pobjedu protiv Burkine Faso

Autor: dnevno.ba

Na otvaranju 33. izdanja afričkog Kupa nacija nogometna reprezentacija domaćina Kameruna je u Youndeu pred 45.000 gledatelja pobijedila Burkinu  Faso sa 2-1.

Sve najvažnije se dogodilo u prvom dijelu. Gosti su poveli, a Kamerun je potom u samoj završnici poluvremena iz dva kaznena udarca okrenuo rezultat. U nastavku susreta više nije bilo golova i jedan od favorita afričkog prvenstva je startao s pobjedom.

Burkina Faso, koja je bila bez izbornika Kamoua Mala i šestorice pozitivnih igrača, je povela u 24. minuti golom Gustava Sangarea nakon pogreške domaćeg vratara Andrea Onane.

Bertrand Traore je ubacio u kazneni prostor s desne strane, vratar Ajaxa koji je pauzirao devet mjeseci zbog pozitivnog dopinškog nalaza, je otišao u “prazno”, a Sangare pogodio za 1-0.

Kamerun je u završnici poluvremena uspio okrenuti rezultat iz dva kaznena udarca, a oba je realizirao Vincent Aboubakar. Napadač Al Nassra je u 40. zabio za 1-1, a u sudačkoj nadoknadi za 2-1.

Zanimljivo, u prvom poluvremenu su oba sastava uputila ukupno četiri udarca, a tri su završila u golu.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Etiopija i Zelenortski Otoci.

Kup nacija traje do 6. veljače, a naslov prvaka Afrike brani Alžir.