DRUGA ABA LIGA: Sloboda bila blizu slavlja u Nikšiću, Sparsi ni blizu u Čačku

NIKŠIĆ - U svim utakmicama 3. kola Druge ABA lige domaćini su upisali pobjede što će reći da su za razliku od Širokoga poraženi i Sloboda i Spars.

Tuzlaci su možda bili i najbliži gostujućem trijumfu od svih, jer su u tijesnoj završnici susreta u Nikšiću poraženi od domaće Sutjeske 73:70 (16:19, 14:19, 28:17, 15:15).

Momčad Josipa Pandže imala je na poluvremenu ove utakmice pristojn u prednost od 38:30, no domaćin je u nastavak dvoboja ušao serijom 9:0, te na taj način ubrzo prešao u vodstvo. Nastavila je Sutjeska sa sjajnom igrom sve do posljednje minute trećeg perioda, jer je sada ona stekla osam poena viška – 58:50, ali su gosti ipak do okončanja četvrtine spustili taj zaostatak na 58:55.

Tuzlaci postižu pet uzastopnih poena na otvaranju završne dionice, te tako svojom serijom od 10:0 prelaze u vodstvo od 60:58. Domaćin uzvraća s pet svojih poena, zapravo pet pogođenih slobodnih bacanja, te drži stalnu rezultatsku prednost da bi Sloboda u samoj završnici još jednom priprijetila smanjivši na 71:70. Potom je najbolji igrač u domaćim redovima Lalović pogodio dva slobodna bacanja i Sutjeska je slavila s konačnih 73:70.

Boris Lalović je zabilježio 20 poena i 5 skokova, bh reprezentativac Draško Knežević pridodao 16 poena, a Pavličević 12 poena i 6 asistencija. U redovima Slobode Dejan Janjić je zabio 19 poena uz 12 skokova, Sani Čampara dodao 16 poena, a Amar Gegić 13 poena, 7 skokova i 5 asistencija.

Sparsi su na svome gostovanju u Čačku vodili poslije prve četvrtine 12:10 poslije čega su se domaćini razgoropadili, jer su već na poluvremenu imali uvjerljivo vodstvo od 44:27, a u sličnom ritmu su nastavili i u trećoj četvrtini, te u zadnjih deset minuta ušli s ogromnom prednošću od 75:46.

Na kraju je Borac slavio 96:62, a predvodili su ga negdašnji igrač Mladosti iz Mrkonjić Grada Nikola Kočović s 15 poena i 6 asistencija, te Đoković s 13 poena, dok je kod bh viceprvaka Kenan Kamenjaš ostvario učinak od 20 poena i 11 skokova. Do brojke od 10 poena stigli su još Vrabac i Strong.

Rezultati 3. kola:
MZT – Rogaška 74:54, Borac – Spars 96:62, Helios – Novi Pazar 95:86, Sutjeska – Sloboda 73:70, Split – Lovćen 72:63, Široki – Dynamic VIP PAY 83:79.

Poredak:
Borac i MZT 3-0, Split, Helios, Sutjeska i Široki 2-1, Novi Pazar, Rogaška, Lovćen i Dynamic VIP PAY 1-2, Sloboda i Spars 0-3.