EURO 2020: Portugalci slavili u Beogradu, Franjcuzi pustili Albancima krivu himnu!

Autor: Hina

BEOGRAD - U najzanimljivijem dvoboju današnjeg programa kvalifikacija za EURO 2020. u Beogradu su nogometaši Portugala pobijedili Srbiju s 4:2.

Portugalci su bolje započeli dvoboj u kišnom Beogradu i poveli preko Williama Carvalha u 42. minuti nakon velike pogreške srpskog vratara Dmitrovića. U 58. minuti napadač Valencije Goncalo Guedes je iz solo-akcije povećao na 2:0. U 68. minuti Srbija je smanjila preko igrača Fiorentine Nikole Milenkovića, koji je zabio glavom nakon udarca s kuta, no u 80. minuti nakon dodavanja Silve zabio je Cristiano Ronaldo. U 85. minuti nakon protunapada je gol zabio Mitrović, ali je samo minutu kasnije uzvratio Bernardo Silva za konačnu potvrdu pobjede gostiju.

Gosti su od prve minute krenuli s Cristianom Ronaldom, kojem su domaći navijači prilikom svakog dodira s loptom zviždali i skandirali “Messi, Messi”, dok je mlada senzacija Joao Felix ušao u 70. minuti.

U ovoj skupini Ukrajinci su nastavili sa sjajnim predstavama pobijedivši u gostima Litvu s 3:0. Pogotke su za Ukrajince dali Zinčenko, Marlos i Malinovskij.

Ukrajinci nakon pet susreta imaju 13 bodova i uvjerljivo vode na ljestvici s osam bodova više od Portugala i deset više od Srba.

U skupini H svjetski prvaci Francuzi su kao domaćini porazili Albaniju s 4:1. Već nakon prvog dijela Francuzi su vodili s 2:0 golovima Comana i Girouda, a Griezmann je u 36. minuti promašio penal. Kingsley Coman je u 68. minuti povećao na 3:0, a potom je za 4:0 zabio Ikone, da bi u sudačkoj nadoknadi Albanci postigli počasni gol. Francuzi su se osramotili kao domaćini jer su umjesto himne Albanije pustili onu – Andore.

U Istanbulu su Andorci držali 0:0 protiv Turske sve do 89. minute kada je zabio Ozan Tufan i spasio domaćina velike sramote.

Island je s lakoćom u Reykjaviku došao do trijumfa nad Moldavcima (3:0). U ovoj skupini Francuska, Island i Turska imaju po 12 bodova.

SKUPINA A
ENGLESKA – BUGARSKA 4-0 (Kane 24, 49pen, 73pen, Sterling 55)
KOSOVO – ČEŠKA 2-1 (Muriqi 20, Vojvoda 67//Schick 16)
1. Engleska 3 3 0 0 14:1 9
2. Kosovo 4 2 2 0 7:5 8
3. Češka 4 2 0 2 6:8 6
4. Bugarska 5 0 2 3 5:11 2
5. Crna Gora 4 0 2 2 3:10 2

SKUPINA B
LITVA – UKRAJINA 0-3 (Zinčenko 7, Marlos 28, Malinovskij 62)
SRBIJA – PORTUGAL 2-4 (Milenković 68, Mitrović 85//Carvalho 42, Guedes 58, Ronaldo 80, Silva 86)
1 Ukrajina 5 4 1 0 11:1 13
2. Portugal 3 1 2 0 5:3 5
3. Luksemburg 4 1 1 2 4:5 4
4. Srbija 4 1 1 2 7:11 4
5. Litva 4 0 1 3 3:10 1