EUROKVALIFIKACIJE: Oduševila Kekova Slovenija, ali i sve bolji Kosovo

Autor: Hina

MADRID - Španjolska je u Madridu pobijedila Švedsku s 3:0, Srbija se uvjerljivom pobjedom nad Litvom vratila nakon debakla u Ukrajini, a Kekova Slovenija briljirala je u Latviji.

U najzanimljvijem dvoboju kvalifikacija za EURO 2020 Španjolska je u Madridu pobijedila Švedsku s 3:0 i ostala na vrhu skupine s maksimalnih 12 bodova.

U skupini F Španjolci su se na Santiago Bernabeu ipak jako mučili sa žilavim Šveđanima, u prvom dijelu im je poništen i regularni pogodak, a u 63. minuti dosuđen je penal kojeg je realizirao Sergio Ramos. U 84. minuti Morata je iz novoga penala zabio za 2:0, a dvije minute kasnije Oyazabal povećava na konačnih 3:0.

U ovoj skupini Rumunji su s uvjerljivih 4:0 prošli gostovanje kod Malte, dok je na Farskim otocima Norveška došla do trijumfa 2:0 i golovima Johsena.

U skupini A Kosovo je u sjajnoj utakmici slavilo kod Bugarske s 3:2 golom Rashanija u 93. minuti, dok je Češka slavila protiv Crne Gore s glatkih 3:0.

U skupini B Srbi su tri dana nakon katastrofalnog poraza kod Ukrajine (0:5) u Beogradu se donekle iskupili pobjedom nad Litvom (4:1), uz dva gola Mitrovića. Ukrajina je kod kuće bila bolja od Luksemburga s 1:0, a strijelac je bio Jaremčuk već u šestoj minuti.

U skupini D Danska je bila bolja od Gruzije s 5:1 s dva gola Dolberga, dok je Irska slavila protiv Gibraltara s 2:0.

U skupini G Slovenci su stigli do gostujuće pobjede kod Latvije s 5:0, a već nakon prvog dijela bilo je 4:0 za momčad Matjaža Keka. Poljska je kod kuće bila bolja od Izraela s 4:0 pogocima Piateka, Lewandowskog, Kadziora i Grošickog, pa Poljaci predvode skupinu s maksimalnih 12 bodova. U Skopju su Austrijanci preokretom svladali Makedoniju s 4:1 uz dva gola Arnautovića.

Rezultati susreta kvalifikacija za EP 2020. godine:

SKUPINA A:
Češka – Crna Gora 3-0 Jankto 18, Kopitovic 49-11m, Schick 82-11m)
Bugarska – Kossovo 2-3 (Popov 43, Dimitrov 55 / Rashica 14, Muriqi 64, Rashani 93)

SKUPINA B
Ukrajina – Luksemburg 1-0 (Jaremtsčuk 6)
Srbija – Litva 4-1 (Mitrović 20, 34, Jović 35, Ljajić 92 / Novikovas 71-11m)

SKUPINA D
Irska – Gibraltar 2-0 (Chipolina 19-11m, Brady 93)
Danska – Gruzija 5-1 (Dolberg 14, 63, Eriksen 30-11m, Poulsen 73, Braithwaite 93 / Lobzhandize 25)

SKUPINA F
Španjolska – Švedska 3-0 (Ramos 64-11m, Morata 85-11m, Oyarzabal 87)
Malta – Rumunjska 0-4 (Puscas 7, 29, Chipciu 34, Man 91)

SKUPINA G
Poljska – Izrael 4-0 (Piatek 35, Lewandowski 56-11m, Grosicki 59, Kadzior 84)
S.Makedonija – Austrija 1-4 (Hinteregger 18-ag / Lazaro 39, Arnautovic 62-11m, 82, Laimer 86)
Latvija – Slovenija 0-5 (Crnigoj 24, 27, Iličić 29-11m, 44, Zajc 47)