ŠIROKI BRIJEG - Nogometaši Širokog Brijega odigrali su na svojoj Pecari prijateljsku utakmicu protiv Željezničara što je ujedno za momčad Goce Sedloskog bila generalna proba pred susrete Europske lige s kazahstanskim Kairatom. Susret je završen s neodlučenih 1:1 što je vjerojatno i najrealniji ishod s obzirom na viđeno u ovom dvoboju.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj nije bilo mnogo pravih šansi. Prvi ozbiljniji pokušaj imao je Toni Jović u 26. minuti, ali je šutirao glavom pored gola, a domaći su u finišu propustili još dvije izgledne prilike.

Prvo je Bagarić iz dobre situacije šutirao glavom, ali je bio neprecizan u 40. minuti, a samo tri minute kasnije i Jović je bio u sličnoj situaciji, no nije se snašao i šutirao je pored gola.

I nastavak je počeo slično, nešto aktivnijom igrom domaćih, ali Plavi su čekali svoju šansu i dočekali je u 66. minuti. Rezervista Veselinović je proigrao Ramovića koji je također ušao s klupe, a nogometaš Željezničara u situaciji jedan na jedan nije pogriješio i gosti su poveli.

Širokobriježani se nisu predavali, a do izjednačanja su stigli sedam minuta prije kraja. Zvonimir Vukoja je ispratio dobru akciju po lijevoj strani i izblizine je postavio konačnih 1:1.

Šansu je u samom finišu imao i Knežević, ali ga je Pavić sjajno blokirao i rezultat se nije mijenjao.

PRIJATELJSKA UTAKMICA: Široki Brijeg – Željezničar 1:1 (Vukoja 83’/ Ramović 66’)

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić (od 76. Miškić), Kvesić (Barišić), Matić (od 63. Hrkać), Kovačić (od 76. Mašić), Ćorić (od 63. Cipetić), Enin (od 76. Knežević), Stanić (od 63. B. Vukoja), Babić (od 55. Z. Vukoja), Jović (od 63. Marušić), Franjić (od 46. Marić), Bagarić (od 70. Jurilj). Šef stručnog stožera. Goce Sedloski.

Željezničar: Erić (od 46. Kjosevski), Stevanović (od 70. Šehić), Sipović (od 46. Hajdarević), Osmanković, Stanić (od 46. Pavić), Sadiković, Bojo (od 46. Alispahić), A. Zec (od 46. Ramović), Mujezinović (od 70. Dacić), Zajmović (od 46. Veselinović), Krpić (od 46. E. Zec). Šef stručnog stožera: Amar Osim.