ŠIROKI BRIJEG - Utakmicama 5. kola nastavljeno je Prvenstvo Bosne i Hercegovine za košarkaše, a u četiri odigrana susreta domaćini su ostvarili četiri pobjede, pa tako i Široki u malom hercegovačkom derbiju protiv Studenta 102:68 (23:9, 21:22, 29:19, 29:18).

Nakon velike pobjede nad Slobodom u Mejdanu Širokobriježani su i u ovaj dvoboj ušli odlučno, te prvu četvrtinu okončali s 14 poena razlike. Prednost su zadržali do poluvremena, a nastavku potpuno slomili otpor gostiju iz Mostara. Odigrali su baš momčadski, jer je šest igrača bilo dvoznamenkasto. Predvodio ih je Goran Filipović s 20 poena, Mateo Drežnjak je dodao 18, kapetan Jure Zubac 15… U redovima Studenta istaknuli su se Željko Klještan s 20 i Aldin Dželmo s 13 poena.

Kakanjci su nakon trijumfa nad Sparsima bez poteškoća porazili i Gradinu. Završilo je 96:67 (20:16, 28:17, 28:13, 20:21), a najučinkovitiji ovom prilikom u njihovim redovima sa po 13 postignutih poena bili su Arslanagić i Palavra. Foster je za goste ubacio također 13, a Tanasilović 12 poena.

Novi prvoligaš Bratunac je bio bolji od Bosne Royal 93:80 (21:19, 22:14, 23:27, 27:20), a sjajan nastup s 30 postignutih poena imao je Alcegaire. Pantić je dodao 15, dok su kod gostiju iz Sarajeva najbolji bili Došen s 20, te Durak i Pilavdžić sa po 15 poena.

Mladost je u Mrkonjić Gradu svladala Slobodu 90:86 (21:25, 23:21, 22:20, 24:20) i zapravo je tu viđena najveća neizvjesnost što oslikava i sam rezultat, međutim Tuzlaci su ipak na kraju parket dvorane napustili pognute glave upisavši nakon tri uvodne pobjede u novoj sezoni i drugi vezani poraz.

Mitrović je u pobjedničkim redovima zabio 20 poena, Aleksić je dodao 16, a kod Tuzlaka odličan nastup s 25 poena imao je njihov centar Milivoje Božović, dok se Mirković zaustavio na 16 poena.

Rezultati 5. kola:
Široki – Student 102:68, Bratunac – Bosna Royal 93:80, Mladost – Sloboda 90:86, Kakanj – Gradina 96:67, Zrinjski – Vogošća (28.11.). Slobodan je Spars.

Poredak:
Spars, Široki i Mladost 3-1, Sloboda i Kakanj 3-2, Zrinjski, Vogošća i Bratunac 2-2, Student 1-3, Bosna Royal i Gradina 1-4.