ŠIROKI BRIJEG - Zanimljiv je bio program 6. kola Lige 12 Prvenstva košarkaša, a najuvjerljiviju pobjedu slavio je aktualni prvak Široki svladavši na Pecari momčad Bratunca 88:64 (29:19, 19:19, 20:14, 20:12).

Domaćin je odmah poveo sa 6:0 i dao do znanja tko je gazda u njihovom dvorištu, a tijekom prve četvrtine igrači Hrvoja Vlašića vodili su i 25:11 da bi gosti do okončanja prvih deset minuta ipak smanjili na 29:19, a u 14. minuti susreta spustili zaostatak na svega šest poena razlike (42:36) poslije čega Širokobriježani još jednom ubacuju u brzinu više, te na poluvrijeme odlaze s prednošću 48:38.

Dvije minute prije isteka treće dionice semafor je pokazivao uvjerljivih 67:48 tako da je pobjednik već tada bio poznat. ostatak dvoboja bilo je rutinsko odrađivanje posla. Završilo je 88:64, a domaću momčad do četvrtog prvenstvenog trijumfa u ovoj sezoni predvodili su Filip Kraljević sa 17 poena i 7 skokova i Dario Drežnjak sa 17 poena i 4 skoka. Jure Zubac je dodao 11 poena i 6 skokova, a Mateo Drežnjak 11 poena i 6 asistencija.

Nikola Gajić je za momčad Bratunca ubacio 17 poena uz 6 skokova, a dvoznamenkast u njihovim redovima bio je još jedino Malik Hluchoweckyj s 12 poena.

Čapljina je na domaćem parketu ugostila Sparse i upisala prvi domaći poraz po povratku u elitno društvo, a goste iz Sarajeva do pobjede 78:68 predvodili su Adin Vrabac s 20 poena i 6 skokova, Enis Memić s 12 poena, te Nedim Buza s 11 poena i 7 skokova. Na drugoj strani Vladimir Ivelja je ostvario double-double učinak (20 poena, 10 skokova), dok je Edi Sinadinović dodao 11 poena i 6 asistencija.

Dan ranije mali hercegovački derbi odigrali su Zrinjski i Leotar a gosti iz Trebinja su slavili 88:79. Marko Rikalo je s 27 poena i 5 asistencija bio nezaustavljiv za “Plemiće”. Andrej Andrejević također odličan u pobjedničkim redovima sa 16 poena i 12 skokova, dok su kod domaćih prednjačili Ryan Bruggeman s 20 poena, 7 skokova i 4 asistencije, zatim Aleksandar Danilović sa 16 poena i 11 skokova, te Krsto Bjelica s učinkom od 16 poena, 5 asistencija i 4 skoka.

Vogošća je i nadalje jedina momčad bez pobjede budući im se dogodio poraz i u Kaknju gdje je istoimeni domaćin slavio 69:65 (Haris Ćurevac 15 poena, 9 skokova/ Mujo Tuljković 24 poena, 9 skokova).

Mladost je također s četiri poena razlike, rezultatom 79:75 zabilježila pobjedu protiv Proma. Gojko Sudžum je s 19 poena i 7 skokova predvodio domaćine, a Carable Ervin Li s učinkom od 23 poena, 8 skokova i 8 aistencija goste iz Gornjeg Vakufa.

Šesto prvenstveno kolo zaključeno je derbijem Sloboda – Igokea koji je okončan slavljem gostiju 71:65, pa je Igokea ostala usamljena na vrhu poretka. Evans Keenan ih je predvodio sa 17 poena i 5 skokova, dok je Dejan Janjić kod Tuzlaka zabilježio 16 poena i 5 skokova.

Rezultati 6. kola:

Široki – Bratunac 88:64, Čapljina – Spars 68:78, Zrinjski – Leotar 79:88, Kakanj – Vogošća 69:65, Mladost – Promo 79:75, Sloboda – Igokea 65:71.

Poredak:

Igokea 5-1, Široki, Spars, Kakanj i Leotar 4-2, Sloboda, Promo i Mladost 3-3, Čapljina, Zrinjski i Bratunac 2-4, Vogošća 0-6.