ŠIROKI BRIJEG - Nogometaši Kairata bili su papirnati favoriti protiv Širokog Brijega, došli su i ostvarili pobjedu na Pecari, samim time stekli velike izglede za prolaz u 2. Pretkolo Europske lige, premda tijekom 90 širokobrijeških minuta nisu pokazali da su bolji od svoga domaćina, no znali su iskoristiti pogreške momčadi Goce Sedloskoga, odnosno što bi se reklo uzeti ponuđeno.

Kairat je poveo nakon nepunih pola sata igre kada je njihov najbolji igrač, ukrajinski napadač nigerijskog porijekla Adernisola Habib Eseola pravovremeno utrčao primivši jednu dubinsku loptu i kroz noge poslavši loptu vrataru Zlomisliću za 0:1. Zaspala je tom prilikom zadnja linija širokobriješke obrane, a ni vratar Zlomislić nije najbolje reagirao pošto je krenuo u istrčavanje, pa stao na pola puta, a obično u takvim situacijama to biva najlošija kombinacija. Nažalost, bila je i ovoga puta, premda je vratar tu podjednako kriv koliko i ostatak obrambenog dijela momčadi.

Ipak, nije se dugo čekalo na izjednačenje budući da je Rus Ivan Enin već u 34. minuti prekrasnim zgoditkom s 20-ak metara neobranjivo pogodio gol vratara Stasa Pokatilova. Babić mu je kratko ostavio loptu, a ovaj postigao zbilja prelijep gol za oduševljenje prisutne publike.

Odličnu priliku Široki Brijeg je za potpun preokret imao u 38. minuti, no napadač Dražen Bagarić se nije najbolje snašao u toj situaciji.

Nakon ubačaja i katastrofalne intervencije vratara Zlomislića u 59. minuti lopta se u velikoj gužvi od Matića odbila na nogu napadaču gostiju, pa Eseoli nije bilo teško iz neposredne blizine pogoditi za, pokazalo se kasnije, pobjedu Kairata na Pecari – 1:2.

Poslije toga Širokobriježani su dominirali travnjakom, bili bolja momčad stvarajući prilike, međutim nisu imali ni sreće. Vratar Pokatilov je odlično reagirao nakon Jovićevog pokušaja u 66. minuti izbacivši loptu u korner ispod same grede, te dvije minute kasnije kada je zaustavio udarac Josipa Kvesića. Pet minuta prije kraja mrtvu šansu imao je i Zvonimir Vukoja, ali je još jednom čudesno obranio kazahstanski vratar i tako donio veliku pobjedu svojoj momčadi.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja 3.000. Utakmica 1. Pretkola Europske lige: Široki Brijeg – Kairat 1:2 (1:1). Sudac: Sebastian Coltescu (Rumunjska). Strijelci: 0-1 Eseola (29), 1-1 Enin (34), 1-2 Eseola (59).

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Babić (59. Jurilj), Jović (79. Z. Vukoja), Marić, Stanić (68. B. Vukoja), Kovačić, Bagarić, Enin. Šef stručnog stožera: Goce Sedloski.

FC KAIRAT :Pokatilov, Akhmetov, Suyumbayev, Zhukov, Islamkhan (76. Keiler), Eseola, Abiken (56. Kuat), Wrzesinski, Dugalić, Mikanović, Orazov (63. Kosović). Šef stručnog stožera: Aliaksei Shpileuski.