HNL: Osijek i Dinamo podijelili bodove u Gradskom vrtu

OSIJEK - U prvome susretu 4. kola Prve HNL na stadionu Gradski vrt Osijek i Dinamo su odigrali 0:0.

Zagrebački je sastav u susret ušao s deset novih igrača u odnosu na utakmicu protiv Ferencvarosa u 3. pretkolu Lige prvaka prije tri dana, jedini koji je započeo oba dvoboja bio je vratar Dominik Livaković. Domaći su bili bolji suparnik većim dijelom dvoboja te su stvorili dvije-tri dobre prilike za pogodak, no upravo je Livaković s nekoliko odličnih obrana zaslužio epitet igrača utakmice.

U prvih 45 minuta gosti su imali dvije prilike, a domaćin jednu. U 22. minuti Dinamov je vratar Livaković sjajnom intervencijom obranio pokušaj Marića sa 6-7 metara. Deset minuta poslije Majer je gurnuo loptu prema kaznenom prostoru za Gavranovića koji puca u punom trku, Ivušić brani, a na kraju odbijenu loptu Atiemwen šalje preko gola.

Vratar Osijeka izvrsno je reagirao i u 37. minuti. Moro je iz velike udaljenosti poslao loptu u peterac, Theophile je glavom pokušao zatresti mrežu, no Ivušić je nogom obranio gol.

Domaćini su prvi u nastavku susreta došli do konkretnijih prilika. Najprije je u 59. minuti Bočkaj ubacio loptu u peterac, na odbijenu je loptu naletio Šoša i pucao glavom, no Livaković je fenomenalnom obranio i spasio gol Dinama. U 63. minuti pokušao je Bočkaj iskosa s lijeve strane, udarac je blokirao Pinto, a dvije minute poslije Mance je pobjegao Dinamovoj obrani, no pucao je pored gola.

Od 73. do 77. minute Bjelica je napravio sve tri izmjene. U igru su ušli Petković, Gojak i Šitum umjesto Gavranovića, Majera i Marina, no do promjene na semaforu nije došlo.

Vodeći Dinamo sada ima 10 bodova, jedan više uz utakmicu više od drugog Hajduka i treće Rijeke, dok je Osijek četvrti sa sedam bodova, jednim više uz utakmicu više od pete Istre 1961.