sportsport.ba

Igokea dobila Sparse u Sarajevu, Široki uvjerljivo poražen u Mejdanu

Autor: D.Ivanković

SARAJEVO - Susretima 10. Kola okončano je natjecanje u Ligi 6 Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Igokea je u Sarajevu pobijedila Sparse s 90:68 (21:19, 26:22, 18:19, 25:8) i osvojila prvo mjesto pred doigravanje. Na kraju uvjerljiva pobjeda aktualnog bh prvaka, iako se u posljednju četvrtinu ušlo sa svega 5 poena prednosti za gostujuću momčad, no u završnih deset minuta Igokea je potpuno prelomila utakmicu i stigla do još jedne lagane pobjede.

Dušan Katnić je sa 18 poena predvodio Igokeu, dok je Brady Heslip dodao 15 poena. Aleksej Nikolič je sa 12 poena, 13 skokova i 5 asistencija bio najbolji pojedinac u redovima Trbićeve momčadi, a 12 poena je dodao i Nedim Buža.

Sloboda je u svom Mejdanu s visokih 91:68 (35:22, 19:19, 23:23, 14:4) pobijedila Širokog, a obje ove momčadi su izborile doigravanje, pa će Tuzlaci kao četvrtoplasirani sastav Lige 6 u Play-offu igrati s Igokeom, a Širokobriježani kao drugoplasirani sa Sparsom.

Ratko Petrić je predvodio Tuzlake do četvrte pobjede s učinkom od 23 poena i 8 skokova, dok je Almir Hasandić dodao 18 poena. U redovima Širokog prednjačili su Toni Katić sa 17, te Ivan Novačić koji je uz 16 poena dodao i 6 skokova.

Zrinjski i Swisslion Leotar su igrali zadnju utakmicu sezone, a Mostarci su se pobjedom oprostili pred svojom publikom. Završilo je 82:66 (24:19, 24:15, 17:17, 17:15). Mihailo Sekulović je u drugoj pobjedi “Plemića” ugradio 23 poena i 4 skoka, a kapetan Vedran Princ 22 poena i 7 skokova. Danilo Negovanović je pak sa 16 poena i 4 asistencije bio najbolji u gostujućim redovima.

Rezultati 10. Kola:

Spars – Igokea 68:90, Sloboda – Široki 91:68, Zrinjski – Swisslion Leotar 82:66.

Konačni poredak:

Igokea 9-1, Široki 8-2, Spars 5-5, Sloboda 4-6, Zrinjski i Swisslion Leotar 2-8.