Inter iskoristio Juveov kiks i zasjeo na vrh Serie A

MILANO - Nogometaši Intera iz Milana preuzeli su čelo ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 2-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv SPAL-a u susretu 14. kola igranom u nedjelju.

Inter je do prednosti od 2-0 stigao golovima Lautara Martineza u prvom poluvremenu. Prvi pogodak Argentinac je postigao u 16. minuti nakon dubinskog proigravanja Marcela Brozovića, dok je na 2-0 povisio u 41. minuti. Gosti iz Ferrare smanjili su na 2-1 početkom nastavka kada je Valoti u 50. minuti svladao Handanoviča, no Inter je ipak uspio obraniti minimalnu prednost do kraja.

Inter sada ima 37 bodova, jedan više od branitelja naslova Juventusa koji je ranije u nedjelju kiksao odigravši 2-2 (1-1) na svom terenu protiv Sassuola.

Torinska “Stara dama” je povela u 20. minuti lijepim udarcem Leonarda Bonuccija, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Jeremie Boga nakon sjajne asistencije Francesca Caputa. Gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat, a vodeći pogodak za Sassuolo zabio je jedan od najboljih igrača utakmice Caputo u 47. minuti.

Juventus je izjednačio u 68. minuti golom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca. U završnici susreta domaćin je jurnuo po treći gol i tri boda, ali gosti su izdržali, a posebno se istaknuo vratar Stefano Turati s nekoliko odličnih obrana. Mario Mandžukić nije bio u konkurenciji za Juventusov sastav.

Sassuolo je 13. sa 14 bodova, dok je SPAL pretposljednji 19. s devet.

Milan je s minimalnih 1-0 (0-0) kao gost svladao Parmu golom Thea Hernandeza u 88. minuti. Milan je sada 11. sa 17 bodova, jednim manje od devete Parme.

Lazio se učvrstio na trećem mjestu s 30 bodova sigurnom 3-0 (3-0) domaćom pobjedom protiv Udinesea. Dvostruki strijelac bio je Immobile (9, 36-11m), a jedan gol postigao je Luis Alberto (45+1-11m).