Lana Pudar osvojila peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u utrci na 200 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka sportašica Lana Pudar je osvojila peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u plivanju u utrci na 200 metara delfin stilom.

Pudar je sa 16 godina bila uvjerljivo najmlađa natjecateljica finala, a 25-metarsku stazu u Melbourneu je osam puta isplivala u vremenu 2.05.23, što je europskoj prvakinji u ovoj disciplini bilo dovoljno da zauzme petu poziciju.

Svjetska prvakinja je postala Dakota Luther iz SAD-a (2:03.37), srebro je osvojila njena sunarodnjakinja Hali Flickinger (2:03.78), a broncu Elisabeth Dekkers (2:03.94) iz Australije.

Podsjetimo, Pudar je u kvalifikacijama isplivala vrijeme 2:05.87, što je bio osmi najbolji rezultat u kvalifikacijama.

Lana je jučer plivala i na 100 metara slobodnim stilom gdje je osvojila 33. mjesto, a nastup na SP-u će završiti u utrci na 100 metara delfin.

Kvalifikacije u ovoj disciplini su u noći sa petka na subotu u 2:08 sati po srednjoeuropskom vremenu, polufinalne utrke na programu su u 10:11 i 10:16 sati, dok će se finale održati u nedjelju u 9:35 sati.