Facebook

Manchester City uvjerljivo slavio, dva gola i dvije asistencije Gabriela Jesusa za Arsenal

Autor: dnevno.ba

Branitelji naslova nogometnog prvaka Engleske, igrači Manchester Cityja zadržali su stopostotni učinak u novom prvenstvo i nakon 2. kola uvjerljivom 4-0 (3-0) domaćom pobjedom protiv Bournemoutha, a stopostotni učinak zadržao je i Arsenal 4-2 (2-0) domaćim uspjehom protiv Leicester Cityja.

City je dominirao protiv nedoraslog Bournemoutha, a prvi pogodak postigao je Gundogan (19) nakon proigravanja Haalanda, na 2-0 povisio je De Bruyne (31) sjajnim udarcem s 20-ak metara, da bi za 3-0 pogodio Foden (37) na asistenciju De Bruynea. U nastavku je Lerma (79-ag) autogolom postavio konačnih 4-0.

U susretu Arsenala i Leicestera briljirao je bivši napadač Cityja Gabriel Jesus s po dva gola i asistencije. U prvom poluvremenu Jesus (23, 35) je zabijao, prvi gol postigao je fantastičnim lobom sa 12-ak metara iskosa, a drugi kada je glavom s metra proslijedio loptu u mrežu. Leicester je sretno stigao do prvog pogotka autogolom Salibe (53-ag), ali samo dvije minute potom grubo je pogriješio vratar gostiju Ward kojemu je ispala lopta, a Jesus ju je ostavio za udarac Xhake (55) za 3-1. Maddison (74) je snažnim udarcem smanjio na 3-2, ali opet je Arsenalu trebalo samo dvije minute za povratak na dva gola prednosti. Jesus je povukao napad i proigrao Martinellija (76), koji je bio precizan sa 18 metara.

Ranije u subotu Aston Villa je na svom terenu svladala Everton sa 2-1 (1-0). Domaći su poveli 2-0 golovima Ingsa (31) i Buendije (85), da bi na konačnih 2-1 autogolom smanjio bivši igrač Evertona Digne (87-ag). Ovo su prva tri boda za Aston Villu u novoj sezoni, dok je Everton i nakon dva kola bez boda.

REZULTATI 2. KOLA,

Subota:

Aston Villa – Everton 2-1 (Ings 31, Buendia 85 / Digne 87-ag)

Arsenal – Leicester City 4-2 (Gabriel Jesus 23, 35, Xhaka 55, Martinelli 76 / Saliba 53-ag, Maddison 74)

Brighton and Hove Albion – Newcastle United 0-0

Manchester City – Bournemouth 4-0 (Gundogan 19, De Bruyne 31, Foden 37, Lerma 79-ag)

Southampton – Leeds United 2-2 (Aribo 72, Walker-Peters 81 / Rodrigo 46, 60)

Wolverhampton Wanderers – Fulham 0-0