Pixabay

Napoli teškom mukom pobijedio Speziju na domaćem terenu

Autor: dnevno.ba

Nogometaši Napolija teškom su mukom pobijedili Speziju na domaćem terenu s 1:0, u ogledu 6. kola talijanske Serie A.

Nakon odlične utakmice tijekom tjedna i velike pobjede 4:1 u Ligi prvaka protiv Liverpoola, aktualnog europskog doprvaka, Napoli se protiv Spezije mučio sve do 89. minute. Tada je tek postigao pogodak vrijedan tri boda.

Na drugoj vratnici loptu je dočekao Giacomo Raspadori te je ovoljetno pojačanje iz Sassuola zabilo za erupciju oduševljenja na stadionu “Diego Armando Maradona”.

Napoli je, inače, dominirao tijekom cijele utakmice, pogotovo u razdoblju drugog poluvremena kada su u igru ušli Zielinski Lozano. U 71. minuti je čak Spezia mogla potpuno šokirati favorizirani Napoli, ali je domaćina od primljenog gola spasio Rrahmani.

Napoli je ovom pobjedom barem privremeno došao na prvo mjesto ljestvice. Ima utakmicu i bod više od Atalante. Spezia je ostala na 14. mjestu.

U nedjelju igraju Atalanta – Cremonese, Bologna – Fiorentina, Lecce – Monza, Sassuolo – Udinese, Lazio – Verona te Juventus – Salernitana, dok je u ponedjeljak na rasporedu dvoboj Empolija i Rome.