NERJEŠENO U MADRIDU Chelsea poveo, Real se brzo vratio

Autor:

Nogometaši Real Madrida i Chelseaja odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka igranoj na Alfredu di Stefanu.

Gosti su poveli u 14. minuti golom Christiana Pulišića, a izjednačio je Karim Benzema u 29. minuti.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za “Kraljevski klub”, dok Mateo Kovačić nije nastupio za Chelsea zbog ozljede.

Londonski sastav je bio bolji, imao je više od igre i bolje prilike i ostao je dojam kako su “Bluesi” mogli izvući više od 1-1. Međutim, i remi s golom u gostima gura Chelsea u prednost uoči uzvrata na Stamford Bridgeu 5. svibnja.

Gotovo nevjerojatno zvuči podatak kako je za “Kraljevski klub” ovo čak 30. polufinale Kupa i Lige prvaka, a do sada je madridski klub 16 puta izborio finale pri čemu je rekordnih 13 puta osvojio europski naslov.

Za londonski sastav je ovo sedmo polufinale Lige prvaka, a do sada su “Bluesi” dva puta stigli do finala, 2008. i 2012. godine, pri čemu su u 2012. otišli do kraja.

U srijedu se u drugom polufinalu u Parizu sastaju PSG i Manchester City, a uzvrat je 4. svibnja u Manchesteru.

Finale Lige prvaka ove sezone je 29. svibnja u Istanbulu.