Njemačka i Kina u četvrtfinalu ženskog nogometnog svijetskog prvenstva

Autor: Fena

OTTAWA - Ženske nogometne reprezentacije Njemačke i Kine plasirale su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kanadi.

Njemice su s 4:1 pobijedile Švedsku, a za polufinale će igrati protiv pobjednika duela između Francuske i Južne Koreje, prenose agencije.

Svjetske prvakinje iz 2003. i 2007. ništa nisu prepustile slučaju, te su već u prvom poluvremenu golovima Anje Mittag i Celie Šašić povele s 2:0.

Šašić je postigla svoj drugi gol u 78. minutu, a Šveđanke su četiri minuta kasnije preko Linde Sembrant postigle počasni pogodak. Konačnih 4:1 u 86. minutu postavila je Dzsenifer Marozsan.

Kina je u Edmontonu s 1:0 bila bolja od Kameruna, a za polufinale će igrati protiv pobjednika meča između reprezentacija SAD-a i Kolumbije. Jedini pogodak na tom meču u 12. minutu postigla je Wang Shanshan.