Čelik dobio Olimpica 2:0, sportska gesta domaćeg trenera

Autor: A. Pašalić

ZENICA - Nogomet u Bosni i Hercegovini godinama pravi svjetska iznenađenja, uglavnom ona negativna. Zenički Čelik je jučer na atletskom stadionu u Zenici odigrao kontrolni meč protiv Olimpica iz Sarajeva a rezultat je glasio 2:0.

Rezultat pada u drugi plan kada se pogleda situacija iz prvog poluvremena. Naime, Bogičević je sredinom poluvremena oborio Dedića u šesnaestercu na što mu je glavni arbitar susreta pokazao put prema svlačionici. Popović je pogodio a Bogičevićev crveni nije značio da će Olimpic do kraja igrati sa igračem manje. Kao da se radilo o rukometnom sedmercu sa isključenjem od dvije minute, Olimpic je nakon primljenog gola sa ‘bijele točke’ ostao kompletan.

Naime, na inicijativu trenera Čelika, Borisa Pavića, Olimpic je utakmicu nastavio sa 11 igrača u polju, s obzirom da je utakmica bila pripremnog karaktera.

Zaista, nesvakidašnja scena iz Zenice! Ovo je nešto što se sve češće praksira u svijetu prijateljskih utakmica, međutim počelo se događati i na našim travnjacima.