Konačno i mi nekoga pobijedili, hat-trick Edina Džeke

Autor: B.K.

ANDORRA LA VELLA - Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. U petom kolu kvalifikacija s 3:0 slavila je u Andori.

Junak BiH je Edin Džeko, trostruki strijelac. Napadač Manchester Cityja doveo je BiH u vodstvo u 13. minuti preciznim udarcem s 20 metara nakon povratne lopte petom Senada Lulića. U 50. minuti Lulić je nakon proigravanja Ibiševića ubacio u peterac odakle je Džeko zabio svoj drugi gol, a dvanaest minuta kasnije Lulić je upisao treću asistenciju, a najbolji strijelac u povijesti BiH kompletirao hat-trick svojim 41. pogotkom za reprezentaciju.

Debitirali Đurić i Cocalić, Hajdukovci na klupi

Dodajmo da su za BiH debitirali Milan Đurić i Edin Cocalić, a Hajdukovi igrači Tino-Sven Sušić i Avdija Vršajević nisu dobili priliku.

BiH, na čijoj je klupi u Andori debitirao Meša Baždarević, nakon pet kola ima pet bodova. Andora je posljednja bez osvojenih bodova.

U istoj skupini Belgija je s 5:0 razbila Cipar uz dva gola Fellainija i po jedan Hazarda, Bentekea i Batshuayija.