Oluja na Pecari “otpuhala” Đurića i suigrače, Krpić na Grbavici Zrinjskoga “skrpio”

SARAJEVO - Nogometaši Željezničara slavili su u derbiju 3. kola Premijerlige BiH pobjedu nad Zrinjskim rezultatom 1:0, a prema prikazanom u ovih 90 minuta njihova pobjeda je i više nego zaslužena. Gosti iz Mostara su istrčali s jednim kombiniranim sastavom što i ne čudi budući da su oni u ovom trenutku ipak više fokusirani na svoja europska izdanja.

Prvu veliku priliku “Plavi” s Grbavice imali su u 10. minuti kada je Soldo skinuo zicer Zecu, a upravo je Zec u 18. minuti postigao gol koji zbog navodnoga zaleđa biva poništen. Prijetio je za domaće u nastavku dvoboja i Sadiković, za goste je pak u završnici poluvremena prijetio Čurjurić, a gol odluke zbio se u 59. minuti kada je Sulejman Krpić najbolje reagirao u jednoj gužvi pred golom Zrinjskog i pogodio za oduševljenje među domaćim pristalicama.

Široki Brijeg je pod vodstvom novoga trenera Denisa Ćorića nakon jako dobroga dojma na Tušnju u prošlome kolu sada ostavio još bolji na Pecari svladavši Radnika s uvjerljivih 3:0.

Toni Jović je bio ključni igrač ovog susreta pošto je upravo on nakon solo prodora u 9. minuti prekrasno pogodio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Miloš Simonović je kao zadnji obrambeni igrač upravo nad Jovićem napravio prekršaj i opravdano zaslužio crveni karton a što je domaćinu umnogome olakšalo posao u nastavku utakmice.

Kapetan Širokobriježana Dino Ćorić nakon pola sata igre postiže još jedan prekrasan gol i već tada postalo je jasno da se gosti iz Bijeljine teško mogu vratiti u ovaj susret. I nisu, jer su do kraja primili i treći gol budući da je pet minuta prije kraja Dražen Bagarić na asistenciju Bože Vukoje pogodio za konačnih 3:0.

Rezultati 3. kola:
Široki Brijeg – Radnik 3:0, Željezničar – Zrinjski 1:0, Sarajevo – Sloboda 3:0, Tuzla City – Borac 2:1, Velež – Čelik 1:2, Zvijezda ’09 – Mladost 1:1.