PL BiH: Bez iznenađenja na Koševu i Mostaru, GOŠK na pragu nižeg ranga

SARAJEVO - Nogometaši Sarajeva pobijedili su Mladost sa sigurnih 2:0 u susretu 28. kola Premijerlige BiH i na taj način zadržali četiri boda prednosti ispred drugoplasiranog Zrinjskog. Mostarci su s minimalnih 1:0 bili bolji od Slobode, a gol odluke u tom susretu postigao je Miloš Filipović u 37. minuti na asistenciju Ivana Čurjurića.

Na Koševu je Sarajevo povelo u 20. minuti kada je Hebibović lijepo pogodio na asistenciju Šišića da bi konačnih 2:0 u 34. minuti postavio Stanojević koji je pogodio nakon ubačaja Velkoskog iz slobodnog udarca.

Krupa je na domaćem travnjaku s minimalnih 1:0 pobijedila Tuzlu City i tako posljednje mjesto prepustila GOŠK-u koji je na domaćem travnjaku poražen od Radnika 2:1 iako je prvi poveo pogotkom Šime Gržana u 40. minuti. Gosti su ipak u nastavku golom Maksimovića iz kaznenog udarca izjednačili, a preko Irfana Hadžića u 84. minuti stigli i do drugog gola, odnosno potpunog preokreta.

Najuvjerljiviji ove srijede bili su igrači Zvijezde ’09 porazivši Čelika s visokih 4:0. Huseinbašić je bio strijelac u 6. minuti iz kaznenog udarca, te u 55. minuti iz slobodnjaka, dok je drugi gol u 44. minuti zabio Predragović, a onaj posljednji za krajnjih 4:0 Govedarica.

Rezultati 28. kola:
Zvijezda ’09 – Čelik 4:0, Zrinjski – Sloboda 1:0, Sarajevo – Mladost 2:0, GOŠK – Radnik 1:2, Krupa – Tuzla City 1:0. Još igraju: Željezničar – Široki Brijeg (20.00).