PL BiH: Bilbija ostvario hat-trick protiv Čelika, preokreti Mladosti i Radnika

MOSTAR - Nogometaši Zrinjskog su na krilima raspoloženog Nemanje Bilbije s uvjerljivih 3:0 pobijedili Čelik u današnjoj utakmici 15. kola Premijerlige BiH, premda prema prikazanome "Plemići" i nisu bili toliko bolji s obzirom da su i Zeničani imali svoje krilike koje su ostale neiskorištene, a kada ne pogađate Pod Bijelim Brijegom poraz biva neminovan.

Tako je bilo i ovom prilikom, a junak dvoboja bio je trostruki strijelac Nemanja Bilbija. On je već u 25 sekundi zabio taj vodeći gol, a u 8. minuti i po drugi put pogodio Ružićevu mrežu za već tada velikih 2:0. Hat-trick mostarskog napadača zbio se u 61. minuti susreta.

Uspješni domaćini bili su još Radnik i Mladost, iako su i jedni i drugi gubili, ali su nakon preokreta stigli do punoga plijena. Krupa je u Doboju kod Kaknja povela u 54. minuti kada Slobodan Milanović pogađa na asistenciju Redžića, međutim Gadeon Guzina u 61. minuti poravnava rezultat, a potom u 68. minuti Nemanja Anđušić pogađa i za konačnih 2:1.

Brazilac Eliomar je u 40. minuti dvoboja u Bijeljini razveselio Širokobriježane zabivši za njihovo vodstvo, no ono nije bilo dugoga daha jer je Demir Peco već u sljedećem napadu izjednačio za domaćine.

Eliomar je prvi prijetio i u nastavku dvoboja, zatim Mekić u dva navrata za domaće, ali je Bilobrk oba puta izlazio kao pobjednik, no Žižovićeva momčad je ipak u 66. minuti golom Hodžića stigla do prednosti. Dvije minute kasnije Bernardo Matić glavom pogađa gredu za goste iz Širokog Brijega, a ovaj isti igrač je u 88. minuti zaradio isključenje, pa su gosti susret okončali s desetoricom.

Gradski derbi na Tušnju nije ponudio ništa posebnoga, ali je prisutna publika ipak vidjela dva pogotka. Antonio Vidović je u 23. minuti bio strijelac za Slobodu, a Vojo Ubiparip u 62. minuti za Tuzlu City.

Rezultati 15. kola:
Zrinjski – Čelik 3:0, Radnik – Široki Brijeg 2:1, Mladost – Krupa 2:1, Sloboda – Tuzla City 1:1. U nedjelju igraju: GOŠK – Sarajevo (14.30), Željezničar – Zvijezda ’09 (15.30).